Didi Rankovic | Reclaim The Net
Väidetavalt töötab Meta selle kallal, et lisada näotuvastuse funktsioon Ray-Bani nutiprillidesse, mida turustatakse kui tehisintellektil põhinevaid seadmeid, ning samuti kaameratega varustatud samasse kategooriasse kuuluvatesse kõrvaklappidesse. See võimaldaks läheduses viibivate inimeste nägude skaneerimist ilma nende nõusolekuta.
Kuigi The Informationi artiklis selgitatakse, et tegu on kõigest spekulatsiooniga võib sellise funktsiooni lisamine nutiseadmetesse, sõltuvalt selle rakendamise viisist, tõstatada tõsiseid privaatsusprobleeme.
Üheks suuremaks murekohaks oleks võimalus skaneerida ja tuvastada prille kandva kasutaja läheduses viibivaid inimesi ilma nende nõusolekuta. Metal oli juba esimese põlvkonna nutiprillide arendamisel võimalus lisada neile näotuvastus, kuid toona otsustati sellest loobuda.
The Information viitab Meta sisemistele „aruteludele“ võimaliku funktsiooni lisamise üle, mida nimetatakse praegu „SuperSensing-režiimiks“. Väidetavalt oleks selle tulevase funktsiooni kasutamine vabatahtlik ning aktiveerida saaks selle vaid prillide kandja ise. Samuti arutatakse, kas seadmel peaks olema valgusindikaator, mis näitaks, kui „SuperSensing“ on sisse lülitatud.
Veebilehe andmetel põhineks see tehnoloogia juba praegustes prillides kasutusel oleval „Live AI“-l, mis suudab kasutaja jaoks tuvastada esemeid, objekte ja kohti. Nägusid see aga praegu selgelt ei tuvasta. Seetõttu soovitaksegi väidetavalt lisada just see eriti tundlik funktsioon, mis on problemaatiline nii avaliku arvamuse kui ka õigusregulatsioonide vaatenurgast.
Kuna Meta pole ametlikult midagi kinnitanud, jääb kogu teema hetkel oletuste tasemele selle kohta, mida ettevõte võib kaaluda või juba arendab. Näotuvastuse võimalik lisamine Ray-Ban Meta prillidesse on saanud tähelepanu koos hiljutiste muudatustega nende privaatsuspoliitikas.
Need muudatused on seotud sellega, et Meta saaks koguda rohkem andmeid oma tehisintellekti mudelite koolitamiseks, muutes nutiprillide kasutajatel andmete kogumise vältimise keerulisemaks.