Zoltán Kottász | The European Conservative
Majandus on kriisis ja pidev migrantide sissevool ähvardab ühiskonda destabiliseerida — kuid Saksamaa peavooluparteide peamine mure ei ole majandusküsimuste lahendamine, vaid hoopis parempoolne opositsioonipartei Alternative für Deutschland (AfD).
Meediateadete kohaselt kavatsevad vasakpoolsed rohelised suruda parlamendis läbi ettepaneku keelustada AfD „võimalikult kiiresti“. Näib, et neil on selles küsimuses kõigi teiste parteide toetus.
AfD kõrvaldamise plaan on olnud arutlusel juba aastaid, kuid kuna partei populaarsus on viimastel aastatel oluliselt kasvanud, olles pärast veebruarikuu valimisi parlamendis suuruselt teine jõud, on poliitilisel eliidil üha suurem soov partei tõus peatada enne 2029. aasta valimisi.
Süsteemiparteid on AfD maine kahjustamiseks kasutanud kõiki võimalikke ebademokraatlikke meetodeid, toetudes riiklikele institutsioonidele. Parteid on seaduslikult pealt kuulatud, nende rahastamist on piiratud ja meedias levitatakse parteid kahjustavaid valeväiteid.
Rohelised loodavad, et uue valitsuse moodustamisel, mida tõenäoliselt juhivad paremtsentristlik CDU/CSU liit ja sotsiaaldemokraadid (SPD), nimetatakse ametisse uus sisejulgeolekuagentuuri Bundesamt für Verfassungsschutz (BfV) juht, kes kuulutaks AfD „tõendatult äärmuslikuks“ organisatsiooniks.
See samm viiks AfD staatuse järgmisele tasemele — praeguselt „kahtlustatavalt äärmuslikult organisatsioonilt“ ametlikult „tõendatult äärmuslikuks“ kuulutamiseni. See annaks parlamendile võimaluse pöörduda konstitutsioonikohtusse ja nõuda partei keelustamist põhiseaduse rikkumise alusel.
Eelmisel aastal kutsus 113 saadikut CDU/CSU-st, SPD-st, rohelistest ja äärmusvasakpoolsest Die Linkest kokku parlamendiarutelu AfD keelustamise teemal, väites, et partei „seab kahtluse alla vaba demokraatliku korra aluspõhimõtted“.
Ka sel aastal on samad parteid selle sammu poolt. SPD parlamendifraktsiooni juht Katja Mast väitis, et „AfD kujutab tõsist ohtu demokraatiale“. CDU/CSU allikad on andnud mõista, et nad võiksid keelustamismenetlust toetada, kui AfD liigitatakse ametlikult „tõendatult paremäärmuslikuks“.
Siiski on mitmed põhiseadusõiguse eksperdid väljendanud kahtlust, kas AfD vastab partei keelustamiseks vajalikele tingimustele, kuna partei ei tegutse vaba demokraatliku korra vastu „agressiivselt ja võitluslikult“.
AfD juht Alice Weidel on varasemalt keelustamiskatseid teravalt kritiseerinud, öeldes, et need „kajastavad konkureerivate parteide ebademokraatlikku vaimu“.
Nagu Eestis toimub võimu kuritarvitamine Varro Vooglaiu kallal.
Parasiitvalitsus tahab absoluutset parasitismi.