Sean Miller | Infowars
Kolmapäeval teatas Venemaa asevälisminister Sergei Rjabkov, et Venemaa on valmis pingelisteks läbirääkimisteks USA-ga seoses sõjaga Ukrainas. Samal päeval toimus Venemaa kaitseministeeriumi teatel sõjavangide vahetus Moskva ja Kiievi valitsuste vahel.
„Arvestades selle suuna läbikukkumist ja administratsiooni vahetust, peaks esimese sammu kahepoolsete suhete normaliseerimise suunas – lähtudes vastastikuse austuse ja võrdsuse põhimõtetest – astuma Ameerika Ühendriigid,“ ütles Rjabkov.
Ta lisas ka, et uue USA administratsiooni poole tormamine oleks ebaproduktiivne. See on tõenäoliselt seotud Venemaa läbirääkimisstrateegiaga.
Ka Trump rakendab jõulist läbirääkimistaktikat. 21. jaanuaril ähvardas president Venemaad kõrgete maksude, tollitariifide ja sanktsioonidega Venemaa kaupadele, kui riik ei nõustu läbirääkimisi pidama.
„Kui me ei sõlmi tehingut peagi, ei jää mul muud valikut, kui kehtestada kõrged maksud, tollitariifid ja sanktsioonid kõigele, mida Venemaa müüb Ameerika Ühendriikidele ja mitmele teisele osalevale riigile. Lõpetame selle sõja, mis poleks kunagi alanud, kui mina oleksin president! Me võime seda teha kas lihtsal või raskel viisil,“ kirjutas Trump 22. jaanuaril Truth Socialis.
Rahuläbirääkimiste ettevalmistused on käimas. Teisipäeval selgus, et Trump survestab Ukraina juhti Volodõmõr Zelenskit pidama Venemaaga rahuläbirääkimisi. Pole aga üllatav, et Zelenski soovib hoopis tuumarelvi.
Kolmapäeval teatas Venemaa kaitseministeerium, et sõdivate riikide vahel vahetati 150 sõjavangi, mida võib pidada rahuläbirääkimiste ettevalmistuseks.
„5. veebruaril tagastati läbirääkimiste tulemusena Kiievi režiimi kontrollitud aladelt 150 Venemaa sõjaväelast,“ seisis Venemaa sõjaväeametnike avalduses.
Tuleb märkida, et see polnud siiski sõja esimene vangide vahetus.
„Eelmises vahetuses vabastasid mõlemad pooled jaanuari keskel 25 vangi. Vahetult enne uue aasta algust naasis oma riiki veel 150 Venemaa ja sama palju Ukraina sõjavangi,“ teatas RT.
Venemaa valitsus tunnustas Araabia Ühendemiraate vangide vahetuse korraldamise eest.
„Varasemad teated viitasid sellele, et Saudi Araabia ja Araabia Ühendemiraadid on kaalumisel võimalike kohtumispaikadena Trumpi ja Putini tippkohtumiseks. Need kaks Lähis-Ida riiki on säilitanud konflikti vältel neutraalsuse ning pidanud dialoogi nii Venemaa kui ka Ukraina juhtidega,“ teatas RT neljapäeval.