Ethan Huff | Natural News
Meditsiinidoktor Dr. Heidi Klessig, esines hiljuti Children’s Health Defense TV-s, hoiatades inimesi elundidoonoriks registreerimise võimalike ohtude eest. Tema sõnul võib elundite eemaldamine toimuda isegi siis, kui doonor pole veel tegelikult bioloogiliselt surnud.
Kui inimesed registreerivad end elundidoonoriks, lubatakse neile, et nad teevad „elu kinkimise” otsuse. Dr Klessigi hinnangul on see aga eksitav, tuginedes tema kogemustele ja teadmistele elundidoonorluse protsessist.
„Kui lähed end elundidoonoriks registreerima, näed Maanteeameti kontoris plakateid, mis kutsuvad üles „elu kinkima”. Samas ei anta sulle põhjalikku teavet ega nõusolekuvormi,” selgitab ta oma intervjuus.
„Inimestele ei räägita, et ajusurma diagnoos ei tähenda bioloogilist surma. Ajusurnud patsientidel lööb süda, nende kopsud töötavad, seedimine toimub ja neerud funktsioneerivad.”
Dr Klessig märgib, et “ajusurm” kõlab nagu lõplik surm, kuid tegelikult pole see nii. „Ajusurnuks kuulutatud inimesed on sünnitanud isegi terveid lapsi,” ütleb ta. „Need inimesed pole surnud.”
Viimastel nädalatel on esinenud kaks juhtumit, kus ajusurnuks kuulutatud elundidoonorid oleks võinud taastuda, kui neid poleks kasutatud elundite hankimise eesmärgil. Mõlemad juhtumid tõstatavad küsimusi, kas elundidoonorite surm oli tegelikult vältimatu.
Üks juhtum puudutab 19-aastast sportlast Terrance Howardit, kes kuulutati ajusurnuks pärast rasket liiklusõnnetust. Tema vanemad jagasid sotsiaalmeedias šokeerivat videot, kus nad palusid arstidel poega aidata, kuid asjatult.
Teine juhtum on seotud 23-aastase tudengi Amber Ebanksiga, kes pärast ajusurma diagnoosi jäeti haiglas hooletusse ja suri lõpuks nälga. Ebanks sattus Montefiore haiglasse pärast vigastust, kuid kümme päeva hiljem oli ta surnud ning haigla eemaldas tema elundid.
„Tema süda ja kopsud töötasid,” ütles dr Klessig. „Tema pere palus ravi jätkata, kuid neid survestati elundidoonorluse kasuks otsustama.”
„Elundite hankimise meeskond oli haiglas kohal juba enne, kui ta ajusurnuks kuulutati,” lisas ta, viidates sellele, kuidas doonorlusprotsess võib alata väga varakult, isegi kui patsientide seisund pole lõplikult selge.