Sean Miller | Infowars
Dr. Peter McCullough’ sihtasutus tõstatas hiljuti tõsiseid küsimusi USA uue poliitika kohta, mis võimaldab tegutseda väga vähese järelevalvega bioloogilistel laboritel, tuues paralleele Hiina Wuhani laboriga, kust sai alguse COVID-19.
Dokument nimega „Ameerika Ühendriikide valitsuse juhised ohtlike kahesuguse kasutusega teadusuuringute ja kõrgendatud pandeemiapotentsiaaliga patogeenide järelevalve kohta“ avaldati mais. Selles kirjeldatakse protokolle ja nõudeid bioloogiliste laborite ning USA reguleerivate asutuste vaheliseks koostööks. McCullough’ hinnangul nõrgendab uus poliitika laborite järelevalvet, keskendudes eelkõige formaalsele „järelevalvele“.
Sihtasutus tõi välja, et suur osa ohtlike patogeenide arendamiseks vajalikust rahastusest tuleb erasektorist, mis teeb aruandluse ja järelevalve vabatahtlikuks.
„Laborid, mida rahastavad fondid nagu Gates Foundation, Wellcome Trust ja Rockefeller Foundation, ei sõltu valitsuse rahastusest, mistõttu on aruandlus ja kontrollimine vabatahtlik,“ teatas McCullough Foundation pühapäeval sotsiaalmeedias avaldatud postituses.
Selliseid ohtlikke patogeene nagu COVID-19 võidakse arendada eesmärgiga leida neile vastumürki. Kuid sihtasutuse sõnul on paradoksaalne, et labor võib töötada välja ravimeid haigustele, mille levik on seotud just nende endi teadustööga. See on klassikaline näide stsenaariumist, kus probleem, reaktsioon ja lahendus tulevad kõik ühest kohast.
„Dokument näeb ette teadusuuringud, mille eesmärgiks on „tõhustatud pandeemiapotentsiaaliga patogeenide“ väljatöötamine,“ kirjutas sihtasutus. „Näiteks SARS-CoV-2 puhul võiks selle kohaselt viirust arendada nii, et see kujutaks ohtu elanikkonnale, kuid samal ajal aitaks luua vastumeetmeid, nagu monoklonaalsed antikehad ja vaktsiinid, mida peetakse ülemaailmselt kasulikeks.“
McCullough Foundation tõstis esile ka ohu, et uus poliitika võib soodustada tundmatu „Haiguse X“ levikut, millel on potentsiaal vallandada järgmine pandeemia.
„Tänu sellele poliitikale võib järgmine Haiguse X pandeemia olla laboratoorset päritolu,“ teatas sihtasutus pühapäeval sotsiaalmeediapostituses.
Dr. McCullough kommenteeris seda teemat ka oma Substacki postituses.
„31-leheküljeline dokument kirjeldab järelevalveplaani bioloogiliste ohtude (viirused, bakterid, seened, toksiinid) arendamiseks, millel võib olla kahesugune kasutus – kas inimkonnale kasulik või kahjulik. See juhend on nagu unistus riiklike terviseinstituutide ja kaitseministeeriumi rahastatud laboritele,“ kirjutas McCullough. „Nõutakse minimaalselt aruandlust, põhjalikud inventuurid ja bioohutuse meetmed (näiteks kaitseülikonnad, ventilatsioon ja töötajate kaitse) on soovituslikud, mitte kohustuslikud. Auditeid ega volitusi isegi ei mainita.“