Hiljutises tema enda podcasti “Unconfuse Me With Bill Gates” episoodis pakkus Microsofti asutaja välja, et tehisintellekt mängib olulist rolli kliimamuutustega võitlemisel. See võiks tähendada lehmade geneetilist muundamist, et nad toodaksid vähem metaani või siis “liha ilma lehmadeta”.
Rääkides Oxfordi ülikooli teadlase Hannah Ritchiega, väljendas Gates oma hämmastust tehisintellekti arengu kiiruse üle.
“Mind paneb hämmastama see, kui kiiresti tehisintellekt arenes faasist, kus see põhimõtteliselt ei osanud üldse lugeda ega kirjutada, selleni, et see teeb seda väga kergekäeliselt.”
Ritchie oli toidutehnoloogia tuleviku suhtes vähem optimistlik, viidates raskustele, millega taimetoidu pooldajad praegu silmitsi seisavad, kui nad üritavad veenda inimesi oma toitumisharjumusi muutma.
Mõned aastad tagasi näitas Austraalia uuring, et 73% meestest kaotaks pigem kümme aastat oma elust, kui loobuks lihast. Taimse “liha” tootjad, nagu Beyond ja Impossible, kannatavad jätkuvalt tõsiste tagasilöökide all oma püüdluses traditsioonilisi lihatooteid asendada, sest müük langeb jätkuvalt.
Ka nn “laboriliha” ümber olnud vaimustus on suures osas kadunud. Hiljutine New York Timesi arvamusartikkel nimetas seda “revolutsiooniks, mis suri teel õhtusöögile”. Viimased paljastused laboris kasvatatud liha tootvate ettevõtete, nagu Josh Tetricku GOOD Meat, kohta on muutnud selle keskkonnamõjude hinnangut. Ilmselt ei aita tehisliha keskkonnahoiule kuidagi kaasa ja pigem põhjustab probleme, mis tavalise lihaga ei kaasne.
Samuti arutatakse mõnes USA osariigis selliste toodete ära keelamist ning Itaalia on otsustanud keelustada riigis kõik tehisliha, viidates “tõsistele terviseprobleemidele”. Need arengud on asetanud laboris kasvatatud liha tootjad ja selle toetajad keerulisse olukorda.
Bill Gates on tuntud oma avalduste poolest toidu tuleviku kohta ja ta on oma podcastis rääkinud oma keskkonnasõbralikust nägemusest.
Eelmisel aastal märkis ta näiteks ühes episoodis, et inimesi on raske informeerida traditsioonilise põllumajanduse, eriti karjakasvatuse tegelikest kuludest.
“Kõigist kliimavaldkondadest on inimesed ilmselt kõige vähem teadlikud väetiste ja lehmade mõjust ning see on tõsine väljakutse.”
Hoolimata nendest raskustest väljendas Gates lootust tõelisteks muutusteks ja oma rollist nende edendamisel.
“Midagi ütleb mulle, et taimepõhine toit on tulevik ja ma tahan olla inimene, kes selle seemne istutab.”