Jamie White | Infowars
Saksamaa valitsus on võtnud sihikule oma riigi sõltumatu ajakirjaniku, kes dokumenteerib Ukraina valitsuse jätkuvaid hirmutegusid Donbassi piirkonnas.
Alina Lippi sõnul on Saksamaa valitsus algatanud tema vastu kriminaalasja ning külmutanud nii tema kui ka tema isa pangakontod, kuni kohtuprotsessini, millest tal endal ei ole lubatud osa võtta.
„Olen sõltumatu Saksa ajakirjanik ja elan Donetskis. Olen siin olnud juba pool aastat ja räägin sakslastele, mis Ukrainas Donbassi piirkonnas toimub. Just seetõttu on Saksamaa võimud hakanud mind taga kiusama,” selgitas Lipp oma videos.
1/2 The #German government is fighting against freedom of speech. I am a free journalist who covers the special operation in #Ukraine️. They are going to sentence me now to 3 YEARS IN PRISON for telling the truth.
— Juan Sinmiedo (@Youblacksoul) June 15, 2022
One of our #German colleagues needs all our support! pic.twitter.com/WEC5E1d3o9
“Kõigepealt kustutasid nad internetist mu materjali, siis blokeerisid mu pangakonto, blokeerisid ka mu isa pangakonto ja eile sain ma Saksa ametivõimudelt kirja, et nad on minu vastu kriminaalasja algatanud.”
Lippi sõnul on talle saadetud valitsuse dokumendi kohaselt, Ukraina valitsuse Donbassi piirkonnas toime pandud genotsiiditegudest teavitamine seadusevastane tegu.
„Sakslaste jaoks on Venemaa erioperatsiooni toetamine Ukrainas juba kuritegu, mille eest saab kolm aastat vangistust,“ selgitas Lipp.
„Huvitav on see, et kirja lõpus antakse mulle teada, et nad ei kutsu mind kohtuistungile, sest see segaks juurdlust. See on väga huvitav. Nii et nad lihtsalt kiusavad mind taga ja mind ära kuulata ei soovi,” lisas ta.
Ukraina valitsus sildistas märtsis Lippi “Vene terroristiks“, kuna tema reportaažid Donbassi piirkonnast õõnestasid ametliku kannatava Ukraina narratiivi.
Lipp ei ole ainus Euroopa ajakirjanik, keda Lääne võimud Ukrainas aset leidnud sündmuste “valesti” kajastamise eest taga kiusavad.
Sõltumatut Ühendkuningriigi ajakirjanikku Graham Phillipsi on parlament süüdistanud potentsiaalsetes sõjakuritegudes, kuna ta intervjueeris aprillis Vene vägede poolt kinni võetud Briti sõdurit.
USA valitsus lõi lausa desinformatsiooni haldusnõukogu, mille üheks ülesandeks on võidelda Ukraina sõjaga seotud valeuudistega.
Kõik see on järjekordne näide sellest, et Läänemaailma ajakirjandusvabadus on ammu surnud, sest avatud arutelud ja reportaažid ohustavad globalistide kindlaid narratiive, mida soovitakse oma tegevuskava arendamiseks propageerida.
NB: Vanglaplaneedi Ukraina konflikti teemalised kajastused lähtuvad ajakirjanduseetika koodeksi põhimõttest, et sõna peavad saama konflikti mõlemad pooled. Eesmärgiks on tuua välja ka see informatsioon, mida Eesti peavoolumeedia ei kajasta, et inimestel oleks võimalik materjale läbi töötades oma arvamus kujundada. Hetkel jätkub sama olukord, mis nn Covidi ajal, et meedia ja poliitikud ütlevad rahvale ette, kuidas õige mõelda on – see ei ole vaba ühiskonna tunnus. Vanglaplaneet on sõja vastu ja selle kiire lõppemise poolt, kuid konflikti pole võimalik deeskaleerida, kui inimestele söödetakse ette vaid ühe poole propagandat, mis on „õige“ ja teist poolt ei kuulata, sest nemad ainult „valetavad“. Selliselt käitudes pinged ainult suurenevad. Tuleb küsida, kellele on see kasulik, kui usume vaid ühe poole „tõde“ ja kas need „tõekuulutajad“ on kuidagiviisi tõestanud, et neile lähevad inimeste kannatused korda – või pigem vastupidi?