Arstidest, teadlastest, advokaatidest ning kodanikuõiguste eest võitlejatest koosnev liit, mida tuntakse Maailma Tervishoiunõukogu (WCH) nime all, nimetas avalikus kirjas Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) pandeemialepingut „võimu haaramiseks“.
WHO Maailma Terviseassamblee kohtus erakorraliselt eelmisel detsembril ning leppis kokku, et „pandeemiate ärahoidmiseks ja neile reageerimiseks luuakse valitsustevaheline läbirääkimiste erikomisjon (INB), mille eesmärgiks on WHO konventsioonide, kokkulepete ja teiste rahvusvaheliste vahendite koostamine ja läbirääkimiste pidamine.“
WCH väidab, et WHO on COVID-19 pandeemia ajal teinud korduvalt vigu ning tegutsenud väljaspool demokraatlikke protsesse, seetõttu „ei saa sel organisatsioonil lasta juhtida maailma tervist puudutavat tegevuskava, ega lasta jõustada biojärelvalvet.“
Väljavõte WCH-poolsest kirjast:
Väljapakutud WHO kokkulepe ei ole vajalik ning on ohuks iseseisvusele ning põhiõigustele. See suurendab WHO poolset põhjendamatut pandeemiate väljakuulutamise, ebainimlike liikumiskeeldude kehtestamise ning inimeste tahte vastase kallite, mitteohutute ja ebaefektiivsete ravimeetodite kehtestamise lämmatavat võimu.
WCH usub, et inimestel on õigus avaldada arvamust kõikide nende elu, elatist ja heaolu puudutavate kokkulepete sõlmimise osas. WHO ei osale avaliku arvamuse kaasamise protsessides, mis tõendab, et selle prioriteediks on pigem enda ning korporatsioonidest kaasosaliste, mitte tavaliste inimeste huvide teenimine. Ilma erapooletu demokraatliku protsessita on igasugused ÜRO-s läbi viidavad WHO-poolsed kokkulepped õigusvastased, ebaseaduslikud ning kehtetud.
Juba varasemalt on WHO juhtkond inimesi alt vedanud. Paljude näidete hulgast võib välja tuua vastuoluliselt välja kuulutatud H1N1 (seagripp) vaktsiini heaks kiitmise. Sarnaselt kukkus WHO läbi ka COVID-19 puhul, kui julgustas liikumiskeeldude kehtestamist, pärssis ennetavate ravivõimaluste kasutamisele võtmist ning soovitas raviks tooteid, mida ei olnud ei ohutuks ega efektiivseks tunnistatud.
WCH tõi ka välja, et suurt osa WHO pandeemiaaegsest tegevuskavast – nagu näiteks vaktsiinide jaotamine ja piirangud – pandi paljuski paika erahuvidest lähtuvalt. Näiteks Bill Gates’i poolt rahastatud GAVI Instituudi poolt.
WHO-l ei saa lasta maailma tervise tegevuskava juhtida, ega lasta sel jõustada biojärelvalvet. Kuna seda rahastatakse eraallikatest pärit ressursside abil, on see seotud pidevate huvikonfliktidega. Seda seetõttu, et märkimisväärne osa erarahastusest mõjutab ja suunab WHO otsuseid ja tegevust. Näitena võib välja tuua Gates Foundationi ja Gatesi poolt rahastatud GAVI vaktsiinitoetusliidu, mis panustab organisatsioonile rahaliselt üle miljardi dollari aastas.
WCH rõhutas, et on pühendunud WHO „jõu kuritarvitamise“ paljastamisele ning tõi välja ka allikad, et avalikkus oleks teadlik oma kehalise puutumatuse õigustest.
WHO plaanib oma pandeemialeppe ratifitseerida aastal 2024, 77-ndal Maailma Terviseassambleel.