Paul Joseph Watson | Summit News
COVID-19 omikroni tüvega seotud üleilmse paanika maha rahustamiseks, ütles selle tüve esimesena avastanud arst, et tüvi on kergekujuline ega ole põhjustanud haiglaravile paigutatute arvu suurenemist.
Valitsused üle kogu maailma kehtestavad uusi reisikeelde ja muid piiranguid vastuseks väidetele, et uus tüvi levib väga kiiresti ning võib osutuda surmavamaks kui delta variant.
Kuid need, kellel on Lõuna-Aafrikas kohapeal kõige rohkem kogemusi, väidavad vastupidist.
Valitsuse vaktsiinide nõuandekomisjoni esimees Barry Schoub ütles Sky Newsile, et paanika pole õigustatud.
„Senised juhtumid on olnud kergekujulised, kerged kuni mõõdukad, ja see on hea märk,“ ütles Schoub.
Vaieldes vastu väidetele, et uus tüvi on tõenäoliselt ohtlikum kui delta variant, juhtis Schoub tähelepanu ka sellele, et omikronil on palju mutatsioone ja tänu sellele pole see tüvi nii „sobiv“ kui domineeriv delta tüvi.“
„Samas rõhutaks, et kuigi omikron võib peagi saada domineerivaks tüveks oma kõrgema nakatamiskordaja R0 (levimiskiiruse) tõttu, võib see olla teatud mõttes õnnistus, kuna tõrjub välja palju ohtlikuma (ja stabiilsema) delta tüve,” märgib Zero Hedge.
Lõuna-Aafrika arstide assotsiatsiooni esimees Angelique Coetzee kinnitas Schoubi seisukohti, märkides, et omikroniga nakatunud patsientidel olid „sümptomid hoopis teistsugused ja väga kerged võrreldes nendega, keda ma olin varem ravinud“.
Coetzee väitis, et ta ei ole täheldanud ühtki silmatorkavat sümptomit ja et see variant ei paista haiglatele survet avaldavat.
„See, mida me Lõuna-Aafrikas kliiniliselt näeme – ja pidage meeles, et ma olen epitsentris, just siin ma töötan – on äärmiselt kergekujuline,“ rõhutas ta.
Kui Coetzeelt küsiti, kas võimud paanitsevad asjatult, püüdis Coetzee ärevust ja hirmuõhutamist jahutada ning vastas: „Kindlasti.“
„Me ei ole ühtegi uue tüvega nakatunut haiglasse suunanud,“ ütles ta. „Ma olen suhelnud teiste kolleegidega ja neil on sama pilt.“