Kõrge terviseametniku käsk austraallastele: „Ärge isegi vestelge omavahel!“

Paul Joseph Watson | Summit News

Uus-Lõuna-Walesi (New South Wales) osariigi tervishoiuametnik ütles pressikonverentsil austraallastele, et nad ei peaks Covidi leviku vähendamiseks „omavahel vestlema“ isegi siis, kui nad kannavad maski.

Dr Kerry Chant tuli selle sõnumiga lagedale, kuna Uus-Lõuna-Walesi elanikke kohustatakse järgima maakonna uue lukkupaneku piiranguid, mille kutsus esile ainult käputäis uusi juhtumeid, sealhulgas üks inimene Cootamundras, kes külastas Woolworthsi supermarketit, Pizza Huti restorani, bensiinijaama ja Officeworksi kauplust.

„Ehkki inimeste loomuses on teistega vestelda ja sõbralikkust üles näidata, pole praegu selleks kahjuks õige aeg,“ ütles Chant.  

„Nii et isegi kui satute juhuslikult kaubanduskeskuses naabriga kokku… ärge alustage vestlust, sest praegu on aeg minimeerida teistega suhtlemist, isegi kui kannate maski. Ärge arvake, et see tagab täieliku kaitse, kuid me tahame olla täiesti kindlad, et igapäevast elu elades ei puutu me kokku kellegi teisega, kes võiks ohtlikuks osutuda,“ lisas ta.

Lisaks ametnikele, kes kutsuvad inimesi üles mitte suhtlema oma sõprade ja naabritega, peavad haigusest mõjutatud piirkondades elavad või neid külastanud inimesed nüüd vähemalt 7 päeva koduses karantiinis viibima ning maskid saavad õpetajatele ja keskkooliõpilastele taas kohustuslikuks.

Nagu oleme varem rõhutanud, on Austraalia kehtestanud lugematul hulgal jõhkraid sulgemisi, mis on ühed kõige drastilisemad läänemaailmas, püüdes laastavate vahenditega nn null-Covidi poliitikat ajada.

Austraalia väikelinn Alice Springs, mis asub umbes 1300 km kaugusel lähimast suurlinnast, suleti eelmisel kuul täielikult, kui seal avastati ainult üks uus Covid-19 juhtum.

Covid-19 tõttu kehtestatud sulgemised ja piirangud on Austraalias 5–25-aastaste laste ja noorte seas enesetapukatsete kahekordistumise peamine põhjus.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments