AK: vaktsineerimata inimestele kehtestatakse piirangud

Peeter Proos | Vanglaplaneet

Oleme korduvalt hoiatanud, et globalistide üheks peamiseks eesmärgiks on koroonakriisi kattevarjus luua ülemailmne digitaalne andmevahetussüsteem, mida oleks tulevikus võimalik kasutada sarnaselt Hiina sotsiaalse krediidi süsteemile.

Eelmise nädala pühapäeval oli AK.Nädalas pikk lugu sellest, kuidas lisaks vaktsiinidele on koroonakriisist väljumiseks vaja globaalset digitaalsete vaktsiinipasside süsteemi.

Riigikantselei digiinnovatsiooni nõunik Marten Kaevatsi sõnul on “Probleem selles, et riigid on loomas erinevaid tehnoloogilisi lahendusi selleks, et tõestada, kas keegi on vaktsineeritud või mitte.”

„Eesti tehnoloogiaettevõte Guardtime on paari nädala pärast valmis taolise üleilmselt kasutatava turvalise lahendusega välja tulema. Jutt ei ole enam kollasest vaktsiinipassist, vaid digitaalsest vaktsiinisertifikaadist VaccineGuard.“

Tervishoiu valdkonna vandeadvokaat Ingeri Luik-Tamme sõnul peab arvestama, et vaktsineerimise tõttu tekivad inimeste vahel erisused.

“Eestis oleme lähtunud sellest, et vaktsineerimine on vabatahtlik ja üldse tervishoiuteenuste tarbimine on vabatahtlik – see oleks kindlasti mõnes mõttes samm tagasi. Aga realistina ma siiski näen seda, et kindlasti mingil määral hakatakse selle alusel, kas inimene on vaktsineeritud või mitte, mingisuguseid erisusi tegema. Kas need on nii ulatuslikud, et üldse ei ole reisimine võimalik – pigem siiski see, et nende (vaktsineerimata isikute – toim.) jaoks on see lihtsalt natuke keerulisem ja tülikam. Ilmselt mingisugused vaktsineerimisest sõltuvalt piirangud või vabadused ühelt poolt ja teiselt poolt tulevad,” rääkis Luik-Tamme.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments