Paul Joseph Watson | Infowars
Amazon kasutab sotsiaalse distantseerimise tehnoloogiat, mis hoiatab laotöötajaid, kui neil on oht üksteisele liiga lähedale sattuda. Sarnase süsteemi saaks hiljem kasutusele võtta näiteks lennujaamades ja muudes avalikes kohtades.
Oma postitatud videos juhib Amazoni töötaja tähelepanu andurile, mis jälgib töötajate liikumist. Jälgimine toimub värviliste ringide kaudu, mis moodustavad iga inimese ümber 6-jalase (3,5m) perimeetri.
Kui kaks inimest rikuvad „sotsiaalse distantseerumise reeglit“, muutub ring punaseks ja kõlab häiresignaal.
“Sellest tehakse pilt ja mul on jama kaelas,“ selgitab töötaja.
Amazon using new technology to enforce social distancing. Punishment for getting too close? pic.twitter.com/u2PaRzsI2o
— Paul Joseph Watson (@PrisonPlanet) December 10, 2020
Seda tehnoloogiat nimetatakse „kaugabiliseks“. Verge’i sõnul „on Amazon lubanud ka avada selle tehnoloogia lähtekoodi, mis võimaldab teistel ettevõtetel neid seadmeid kiiresti jäljendada ja paljudes kohtades juurutada.”
Oktoobris teatas Hitachi, et on välja töötanud sarnase tehnoloogia, mis kujutab mulli sees ringi ujuvaid multifilmikalu. Kui isik rikub sotsiaalse distantseerumise reeglit, põgeneb kala mullist.
Japanese tech firms step in to help prevent coronavirus infections pic.twitter.com/rBx53EcGhT
— NHK WORLD News (@NHKWORLD_News) October 12, 2020
Reklaamvideos kiideldakse, et seda tehnoloogiat saab “isegi liftides kasutada” ja Hitachi “loodab tehnoloogia kiiresti turule viia”.
Paljud silmapaistvad inimesed on veendunud, et sotsiaalse distantseerumise ja muude koroonaviiruse piirangute nõue jääb tükiks ajaks jõusse. Seega on täiesti võimalik ette kujutada lähitulevikku, kus see tehnoloogia leiab laialdast kasutust.
Hiina on juba sidumas koroonaviiruse reegleid oma ränga sotsiaalse krediidi skoori süsteemiga lisaks tehisintellekti kasutamisele oma orjatööjõu distsiplineerimiseks – niisiis mõte, et inimesi võiks teistele liiga lähedale sattumise eest avalikult häbistada või karistada, on väga reaalne võimalus.
Hiina Kommunistlik Partei (CCP) käivitas uue sotsiaalkontrollisüsteemi nimega “tsivilisatsioonikood”, mis ühendab Hiina koroonaviiruse tervisekoodi rakenduse sotsiaalse krediidi süsteemiga. See võimaldab parteil kodanikke veelgi lähemalt ja rangemalt jälgida.