Kasparov Delfile: Mida kauem kestab Putini režiim, seda suurem on impeeriumi lagunemise oht

Denes Kattago
Delfi
29. august 2012

Vene Delfi küsimusele kas maletaja tõepoolest katedraalis huligaanitsemise eest vangi mõistetud Pussy Rioti kohtupäeval politseinikku kohtuhoone ees hammustas, Kasparov vastamast hoidus ja loobus vastusest. Kuid ta hindas rõõmuga internetis levima hakanud loomingulisust nagu – „Lipnik Ratnikov huvitus peale suurmeistri hammustust malest“ ja „Intervjuu vampiiriga“.

Praegu käib kandidaatide registreerimine Vene opositsiooni Koordinatsiooni nõukokku, kus hakkaksid olema esindatud erinevad opositsioonilised liikumised – vasakpoolsetest rahvuslasteni. Milleks seda nõukogu vaja on ja mille osas need inimesed saaksid üldse omavahel kokku leppida? Kas naad saaksid tervikuks?

Siin tuleb aru saada, mida väljendi „ühtne tervik“ all mõistetakse, sest parlamentides istuvad teised inimesed. Arvan, et Eesti parlamendis istuvad ka erinevate parteide esindajad. Aga kui Euroopa Parlamenti vaadata, siis üldse ülikirju seltskond, kaasarvatud need, kes arvavad, et ühtset Euroopat pole üldse vaja.

Selge, et antud juhul me ei vii läbi valmisi parlamenti – see pole parlament ja isegi mitte protoparlament. Kuid sellest hoolimata on täiesti ilmselge, et viimastel aastatel on tänu praegusele režiimile Venemaal eri ideoloogilistel suundadel formeerunud mingi vaadete ühtsus. See tähendab, et see režiim ei ole võimeline evolutsioneeruma, mis tähendab, et ta vajab demonteerimist.

Allikas

 

Garri Kasparov: Bilderberg loodab alistada Venemaad

6. juuni 2012

Üks ebatavalisem külaline 2012. aasta Bilderbergi kohtumisel oli ilmselt mitmekordne male maailmameister Garri Kasparov Venemaalt. Peale 2005. aastat kui Kasparov professionaalsest malest eemale tõmbus on temast saanud aktiivne president Putini vastane poliitik. Ta oli Ühinenud Kodanikerinde juht ning teda pakuti opositsiooni ühiskandidaadiks 2008. aasta presidendivalimistel. Kasparovit on Putini vastaste meeleavalduste korraldamis eest korduvalt arreteeritud.

Tegelikult on Kasparov lihtsalt üks läänemeelse opositsiooni nukuke. 1991. aastal autasustas Ameerika rahvusliku julgeoleku mõttekoda (täpsemalt Center for Security Policy – CSP) teda “Keeper of the Flame” auhinnaga. CSP on tüüpiline Ameerika neokonservatiivide kaitsepoliitika ajutrust, kuhu kuuluvad näiteks Cheney, Wolfowitz, Rumsfeld, Gingrich and Caspar Weinberger ning asutatud on see Frank Gaffney Jr. poolt Ameerika Uue Sajandi Projekti tarvis. Väidetavalt on Kasparov siiani organisatsiooniga seotud. Endine asepresident Dick Cheney, kes 8. augustil 2008 püüdis Lõuna-Osseetias tekkinud konflikti ära kasutades Venemaad suuremasse sõtta tõmmata, on samuti pärjatud “Keeper of the Flame” auhinnaga.

Peale Kasparovi vahistamist 2007. aasta meeleavaldusel, ütles Putin, kelle vastu meeting oli korraldatud, intervjuus TIME magazine-le: „Miks Hr Kasparov eelistas arreteerimisel rääkida inglise, mitte vene keeles? Kui poliitik edastab oma sõnumi pigem võõrriigi rahvale kui Venemaa inimestele, siis sellest võib nii mõndagi välja lugeda“. Selge on, et Kasparov kõneles inglise keels, kuna tema taga on Ameerika poliitilised huvigrupid ning tema vene rahvusest inimeste toetajaskond on tegelikult üsna väike.

Nüüd siis kohtus Kasparov kurikuulsate bilerberglastega, et arutada demokraatia tulevikku Venemaal, Hiinas ja Lähis-Idas. Kindlasti on see meelepärane Kasparovile ning hea võimalus Lääne globalistidele, kelle üheks välispoliitiliseks eesmärgiks ongi teatavasti oma võimu kehtestamine ka Venemaal. Saab näha, millised on järgmised käigud suurel malelaual.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments