Kriisiõppus “Sillad lukku” suleb pooleks tunniks Tartu sillad

Tartu Linnavalitsuse pressiteade
6. oktoober 2010

Laupäeval, 9. oktoobril toimub Tartu linnas kriisireguleerimisõppus “Sillad lukku 2010”, kui poole tunni jooksul on suletud kõik Tartu linnas olevad Emajõge ületavad sillad. Sel ajal ei ole võimalik sildu ületada ei sõidukitel ega jalakäijatel.

Kell 9.00-9.30 on suletud Kroonuaia sild, Vabadussild, Kaarsild, Võidu sild, Turusild ja Sõpruse sild. Vältimatu vajadusel korral (nt operatiivsõidukid) tagatakse pääs üle jõe. Põhjendatud viivitamatu liikumisvajaduse korral tuleb pöörduda sildadel liiklust korraldavate politseinike ja abipolitseinike poole. Liiklus võib linnas olla häiritud kuni kella 11-ni. Sildade sulgemise ajal saab üle Emajõe Kärevere ja Luunja sildade kaudu.

Tartu linnapea Urmas Kruuse palus linlastelt kannatlikku meelt ja mõistvat suhtumist. “Sellised õppused on väga olulised, et võiksime end võimalikus ohuolukorras turvaliselt tunda. Pool tundi ebamugavust tuleb lihtsalt ära kannatada, sellest saadav kasu on aga mõõtmatult suurem,” lisas Kruuse.

Õppuse eesmärk on harjutada koostööd olukorras, kui on vajalik sulgeda kõik Tartu linnas olevad Emajõge ületavad sillad. Õppuse stsenaariumi järgi on tulnud info, et ühel Tartu sildadest planeeritakse rünnakut. Milline oht täpselt ähvardab ning millisel sillal, ei ole stsenaariumi järgi teada. Turvalisuse tagamiseks peatataksegi liiklus kõigil jõge ületavatel sildadel ning asutakse ohuallikat otsima.

Kaitseliidu Tartu maleva staabiülem leitnant Tanel Meiel sõnas: “Koostööõppuse peamine mõte on anda erinevatele struktuuridele võimalus tegutseda koostöös teiste ametkondadega reaalsusele lähedases olukorras, reaalses ajas ja ruumis. Meil on küll olnud mitmeid kriisireguleerimisõppusi, mille käigus oleme saanud harjutada ka oma sõjaaja ülesannete täitmist, kuid nii suures mahus tegevust Tartus oleme saanud seni proovida vaid kaardiharjutustel.”

Õppuse korraldajad paluvad linlastel arvestada oma käikude planeerimisel sildade sulgemisega.

Kell 12 toimub raekoja platsil lõpprivistus, kus õppusel osalejad näitavad linnarahvale varustust ning pakutakse sõdurisuppi.

Koostööõppust korraldavad: Kaitseliidu Tartu malev, Lõuna Prefektuur, Lõuna-Eesti Päästekeskus, Kaitsepolitseiamet, Demineerimiskeskus, Tartu vangla, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused, Tartu linn jt.

Lisainfo: koostööõppuse Kaitseliidu-poolne teavitusjuht kapten Ivar Jõesaar, tel             513 2121      .

Lilian Lukka
Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakonna teabeteenistuse juhataja
Tel             736 1212      , 5164592

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments