Salajase Bilderbergi grupi kohtumisest võtsid osa Ollila ja Wallenberg?

Eesti Ekspress
7. juuni 2010

Meediasse on lekkinud, et Hispaanias Sitges Dolce hotellis 3-6. juunini toimunud Bilderbergi grupi kohtumisel arutati Iraani ründamise ja Euroopa raha nõrkuse teemat.

Globaliseerumist pooldava salajase Bilderbergi grupi kohtumise kohta on sel aastal meediasse tilkunud üllatavalt palju infot.
Lisaks osavõtjate nimekirjale on teada ka kohtumisel päevakorras olnud teemad:
Euroopa ühisraha euro nõrkus,
sõda Iraani vastu ja
kasvav poliitiline vastuseis globaliseerumisele.

Nagu tavaks peavoolu meedia üritust ei kajasta (v.a.Guardian’i Bilderblog), küll leiab palju infot Bilderbergi grupi tegemiste kohta alternatiivmeediast nagu Prisonplanet.com

Bilderbergi grupp

Bilderbergi klubi koguneb kord aastas. See on mitteametlik kohtumine, millest võtavad osa Euroopa ja Ameerika mõjukad poliitikud, äri- ja pangandustegelased, sõjaväelased ja meediajuhid. Avalikkust ja ajakirjandust konverentsil toimunust ei informeerita.
Bilderbergi grupp kogunes esmakordselt poola päritolu poliitiku Józef Retinger’i juhtimisel 1954. aastal Hollandis Hotel de Bilderbergis. Grupi eesmärgiks oli võidelda anti-amerikanismi laienemise vastu Euroopas. Kuna Bilderbergi grupp ei tee pressiavaldusi, siis on klubi süüdistatud poliitilises vandenõus.

Lugege pikemalt Wikipediast.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments