Euro nelja aasta sügavaimas augus

Jamie Chisholm, FT
E24
17. mai 2010

Euro langes riigieelarvete pärast muretsevate finantsturgude surve all tugeva dollari suhtes nelja aasta madalaimale tasemele.

Euroopa ühisraha kaotas 0,5 protsenti oma hinnast ja on hetkel väärt 1,2291 USA dollarit. Kõige rohkem lõikavadki euro hädadest kasu dollar ja jeen, kust paljud investorid varjupaika otsivad.

USA valuuta on 0,5 protsenti üleval, kauavahetusega kaalutud keskmine kurss on 86,73. Korraks käis dollar ära isegi 14 kuu rekordkõrgustes.

Turvapaiga otsingud on hästi mõjunud ka USA riigivõlakirjadele, 10-aastaste võlakirjade tootlus langes 4 baaspunkti võrra 3,41 protsendi peale.

Maaklerid nii Aasias kui Euroopas on riskimise praeguse seisuga maha jätnud, kuna mure eurotsooni kokkuhoiumeetmete mõju pärast globaalmajanduse kasvule on kindlustundele taas hoobi andnud.

FTSE indeks langes 1 protsendi võrra, Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna lõikes aga koguni 2,8 protsendi võrra.

USA futuuride järgi võis ennustada, et S&P 500 avanes 1 protsent madalamalt ning samavõrra langevad eelduste kohaselt ka Euroopa börsid.

Nüüd, kus eurotsooni «750 miljardi paketi» turgutav mõju on raugenud, on maaklerid mõistnud, et kuigi Kreeka nakkuse levikule sai tõenäoliselt piir pandud, et ole paljude areneva turgudega riikide eelarveprobleemid pikemat perspektiivi silmas pidades sugugi leevenenud.

Copyright The Financial Times Limited 2010.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments