Uus algus – Kas kuld on ainuke lahendus?

Admiral Markets
E24
28. aprill 2010

Kuld on rallinud juba mõnda aega, viidates suurenevale ebakindlusele globaalses majanduses. Kuld liikub ajaloolise rekordtaseme (1225 dollarit ühe untsi eest) suunas, mis saavutati eelmise aasta detsembris. Eilse kauplemissessiooni jooksul kujunes kulla kõrgemaks hinnkas (1172.10). Täna hommikul on hind natuke taandunud. Pikemas perspektiivis tasub, aga kindlasti keskenduda päikesekarva väärismetalli fundamentaalsetele näitajatele.

Eilne paanika turgudel lükkas kulla 1.5 protsendisele tõusule, kus samal ajal teised toorained tegid läbi 2 protsendise kukkumise. Eilne kullaralli ei tähenda veel, et katkematu tõusutrend on alanud, kuid märtsist 2010 alates on kulla hind suuna ülespoole võtnud.

Fundamentaalselt toetab kulla kallinemist keskpankade ekspansiivne monetaarpoliitika, kus majandused on üleujutatud odava rahaga, et toetada valitsuste maksejõuetust. Madala riskiga valitsuse võlakirjad ei tundu enam nii riskivabad ja ainukese valikuna jääb üle kuld. Võimalik lumepalliefekt võlakirjaturul võib viia kulla hinna kõrgustesse, mida me pole veel kunagi näinud.


Allikas: Admiral Markets (Kuld, D1, RSI14)

Kulla graafikult on näha, et eelmise ajaloolise tipu murdmiseks veel ruumi on. RSI indikaator kinnitab, et bullidel jõudu jätkub ja üleostetud situatsiooniga tegemist ei ole. 50 ja 100 päeva libisevate keskmiste ristumine annab märku sellest, et tõusutrend on hoo sisse saanud, mille raugemist näitab meile vaid tulevik.

Küsimus, mida tasub esitada on: „Kuidas plaanib käituda praeguses olukorras Hiina?” Hiina Keskpank on saanud varasemalt korduvalt kõrvetada toetades USA kinnisvaramulli või kurikuulusat PIGS’i (Portugal, Ireland, Greece, Spain). Kõigi üllatuseks, peatas Hiina eelmine kuu USA valitsusvõlakirjade ostmise. Kreeka ja PIGS’i uudiste taustal näevad ka Saksamaa valituse võlakirjad kahtlased välja. Mis on kolmas variant? Loomulikult kuld, sest väärismetall on aidanud ka varem investoreid kriiside ja mullide korral ennast turvalisemalt tunda.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments