ÜRO kliimamuutuse sekretariaadi juht astub tagasi

Arni Alandi
ERR
18. veebruar 2010

ÜRO kliimamuutuse sekretariaadi juht Yvo de Boer teatas täna, et astub 1. juunil tagasi.

De Boeri kinnitusel pole tagasiastumine seotud mullu detsembris toimunud Kopenhaageni kliimakohtumise kesiste tulemustega, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Seni peamiseks ÜRO kliimapoliitika kujundajaks olnud de Boer möönab, et on Kopenhaageni tulemusega, õieti selle puudumisega, ülimalt rahulolematu, kuid tunnistab, et hakkas uut töökohta otsima juba enne tippkohtumist.

De Boer väljendab endiselt optimismi, kinnitades end uskuvat, et uus kliimalepe siiski allkirjastatakse, kui mitte enne, siis novembris, järgmisel kõrgetasemelisel kliimakohtumisel. Vahepeal on ootamas 193 riigi kohtumine Mehhikos.

De Boeri sõnul otsustaski ta tagasiastumisest teatamiseks valida sellise hetke, mis jätab piisavalt aega enne Mehhiko kohtumist talle järeltulija leidmiseks.

Paljude ülemaailmselt mõjukate keskkonnaorganisatsioonide hinnangul on just de Boer süüdi Kopenhaageni kohtumise ebaõnnestumises, sest ei suutnud kehtestada piisavalt karme ja samas selgesõnalisi kasvuhoonegaaside kärpenõudeid. Seetõttu õnnestuski mitmel riigil oma kärpekavu Kyōto protokolli nõuetega võrreldes mitte karmistada, vaid kohati oluliseltki leevendada.

De Boeri ja tema juhitava sekretariaadi mainet on halvendanud ka mitmed juhtumid, kus kliimaga seotud andmeid on võltsitud või valesti esitatud, et näidata kliimamuutust tegelikust ulatuslikumana.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments