Politseinikud hakkavad narkomaanidelt uriiniproovi võtma

Karoliina Vasli
Õhtuleht
15. detsember 2009

Justiitsministeeriumis valminud valitsuse määruse eelnõu annab politseiametnikele alates 1. jaanuarist õiguse võtta kahtlaste ainete tarvitamise kahtlusega isikutelt uriiniproovi.

Kui seni oli vastav õigus vaid tervishoiutöötajatel või riikliku ekspertiisiasutuse meditsiinilise haridusega töötajatel, siis politsei saab justiitsministeeriumi põhjenduste kohaselt vastava õiguse selleks, et kokku hoida tööaega ning vähendada transpordikulusid, vahendab ERR Uudised.

Määrus täpsustab, et uriiniproovi võetakse narkootilise või muu sellise toimega aine uurimiseks ning võrreldes varasema korraga sätestatakse nõue, et jälgiv ametnik või indikaatorvahendiga kontrolli teostav volitatud isik peab olema prooviandjaga samast soost.

Kui uriiniproovi ei võeta aga tualettruumis, vaid mõnes muus proovivõtmiseks kohandatud ruumis, peab prooviandjal olema võimalus kasutada anumat urineerimise jätkamiseks pärast proovi andmist.

Politseinike õigusi laiendav valitsuse määrus kannab nime “Vere- ja bioloogilise vedeliku proovi võtmise, säilitamise, uuringuks edastamise, uuringu tegemise ning nende toimingute tasustamise ja uuringu tulemustest teavitamise kord” ning see võetakse vastu seoses politsei ja piirivalve seaduse jõustumisega 1. jaanuaril.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments