Sean Miller | Infowars
Austrias elav naine mõisteti neljapäeval süüdi raskest hooletusest toime pandud tapmise pärast, sest kohtunik otsustas, et ta nakatas 2021. aastal oma naabri surmavalt Covidiga.
Newsweeki andmetel määrati neljapäeval naisele raske hooletusest tingitud tapmise eest nelja kuu pikkune tingimisi vanglakaristus ja 886,75 dollari suurune trahv.
Süüdimõistetu ja surnud isiku nime ei ole Austrias kehtivate privaatsusreeglite tõttu avaldatud.
„Ohver, kes oli ka vähihaige, suri koroonaviirusest põhjustatud kopsupõletikku, vahendas Austria uudisteagentuur APA. Viroloogiline aruanne näitas, et viiruse DNA kattus nii surnu kui ka 54-aastase naise omaga, mis tõestab, et süüdistatav kandis seda „peaaegu sajaprotsendiliselt“ ohvrile edasi, ütles ekspert kohtule,“ vahendas AP reedel.
Seega oli „peaaegu“ 100 protsenti ilmselt piisav, et naine süüdi mõista.
Juhtumi asjaolud viitavad võimalusele, et süüdistatava nakkus võis levida surnule tahtmatult, näiteks uksepilu või ventilatsioonisüsteemi kaudu. Surnu pere väidab, et süüdistatav oli temaga kokku puutunud, kuid süüdistatav ise eitab seda.
Surnu lähedased väitsid kohtunikule, et 21. detsembril 2021 oli süüdistataval trepikojas kokkupuude lahkunuga, kuigi süüdistatav teadis, et tal on tõenäoliselt Covid. Süüdistatav lükkas selle ümber, öeldes, et ta oli liiga haige, et voodist tõusta, ning arvas, et tal on bronhiit, mida ta igal aastal põdes, vahendas AP reedel.
Pole selge, kas väidetav „kokkupuude” oli lihtsalt juhuslik vestlus, pahatahtlik viiruse levitamine või lihtsalt möödumine, näiteks nagu postkasti kontrollimise ajal võib juhtuda.
Kaitsealuse arst teatas politseile, et naisel tuvastati Covid-19. Lisaks ütles arst, et patsient kinnitas talle, et ta “kindlasti ei lase end luku taha panna”, kui oma testi tulemuse teada sai, vahendab AP.
Selle ja teiste sarnaste juhtumitega on loodud ohtlik pretsedent. See kriminaliseerib pärast positiivset testitulemust tavapärase inimkäitumise ja muudab haiged koguni mõrvariteks, isegi kui nad nakatavad teisi tahtmatult.
Kõiga olulisem selle loo juures on, et nii Covidi kiirtestid kui ka PCR-testid annavad tohutul hulgal valepositiivseid vastuseid ja ei ole üldse selliste haiguste testimiseks mõeldud.