Cassie B. | Natural News
Kriitikud heidavad Maailma Terviseorganisatsioonile ette, et see kasutab kliimaga hirmutamise taktikat, et veenda maailma planeedi päästmise eesmärgil liha vältima.
WHO juht Tedros Adhanom Ghebreyesus ütles hiljutisel COP28 konverentsil, et maailm peaks üle minema taimepõhisele toitumisele, et vähendada ülemaailmset kasvuhoonegaaside heidet.
“Meie toidutootmise süsteemid kahjustavad meie inimeste ja planeedi tervist,” ütles ta. “Toiduainesüsteemid põhjustavad üle 30 protsendi kasvuhoonegaaside heitkogustest ja põhjustavad ligikaudu kolmandiku kõigist maailmas esinevatest haigustest.”
Tema hinnangul saaks selle ühe muudatusega päästa igal aastal kaheksa miljonit inimelu. Kuigi punasest lihast loobumist on juba aastaid soovitatud tervislikel põhjustel, näib tema motivatsioon siinkohal olevat puhtalt keskkonnaalane, sest tema liha vastase sõja videos on märgitud, et kliimamuutus “viitab pikaajalistele temperatuuride ja ilmastikumustrite muutustele, mis on peamiselt põhjustatud inimtegevusest”.
Ta jätkas: “Seepärast on mul väga hea meel, et üle 130 inimese on allkirjastanud COP28 kliimat ja tervist käsitleva deklaratsiooni.”
Maailma Terviseorganisatsiooni sõda liha vastu on osa ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni (FAO) COP28 “tegevuskavast”, mille eesmärk on vähendada globaalset temperatuuri tõusu 1,5 kraadi võrra Celsiuse järgi, mis on kooskõlas Pariisi kliimakokkuleppega.
Kuigi FAO väidab, et lihatööstus kahjustab planeeti oma lämmastiku- ja metaaniheitmetega, on see küsimus endiselt lahtine ja teadlased on leidnud, et metaan hoopis püüab atmosfääris soojust ja moodustab jahutavaid pilvi, mis tasakaalustavad maapinna soojenemist. See tähendab, et loomakasvatus võib planeeti hoopiski jahutada.
Enne konverentsi toimumist teatas Bloomberg News: “Riikidele, kes tarbivad liiga palju liha, soovitatakse piirata tarbimist, samas kui arengumaad – kus liha alatarbimine on levinud toitumisprobleem – peavad parandama oma loomakasvatust.”
Jurist ja ajakirjanik Gordon Chang kritiseeris WHO-d ja juhtis tähelepanu organisatsiooni sidemetele Hiina kommunistliku parteiga.
Ta kirjutas X-is: “Tedros ja WHO peaksid tähelepanu pöörama Hiina bioloogiliste relvade programmidele – sealhulgas Hiina “geneetilistele ravimitele” – selle asemel, et rääkida oma vastutusalast väljapoole jäävatest teemadest.”
Teised kriitikud süüdistasid Tedrosit silmakirjalikkuses. Näiteks dr Kat Lindley kirjutas: “Huvitav, millist taimset delikatessi ta ise iga päev sööb ja kas ta sööb ka putukatest suupisteid?! Ma kahtlustan, et vastus on EI. Mõnikord kuulan tema sõnu ja lihtsalt mõtlen, et millega me sellise jama ära oleme teeninud.”
Kuigi WHO nõudmised on murettekitavad, on mõned kliimaorganisatsioonid veelgi kaugemale läinud. Näiteks C40 Cities Climate Leadership Groupi nimeline globalistlik organisatsioon, mis koosneb peaaegu 100 linnast üle maailma, tahab 2030. aastaks nii liha- kui ka piimatoodete tarbimise täielikult kaotada.