Igor Chudov | Daily Sceptic
Mäletate, kuidas rahvastiku vähendamist nimetati vandenõuteooriaks? Asjad on muutunud ja “rahvastiku kokkuvarisemine”, mida ei saa enam eitada, on nüüd meile hoopis hea!
The Telegraph valis ideaalse sõnumitooja, et edastada uus mõtteviis, kuidas me peaksime rahvastiku vähenemisest mõtlema.
Oxfordi professor Sarah Harper on väga oluline persoon. Telegraphi artiklis, kus loetletakse tema saavutusi, unustati mainida, et ta kuulub Maailma Majandusfoorumi vananevate ühiskondade nõukokku (Global Agenda Council on Ageing Societies).
Prof Harper ütles Telegraphile: “Ma arvan, et on hea, et maailma kõrge sissetulekuga ja suure tarbimisega riigid vähendavad laste arvu. Ma olen selle suhtes üsna positiivne.”
Akadeemik ütles, et sündimuse vähenemine rikastes riikides aitaks lahendada “üldist ületarbimist, mis meil praegu on” ja mis avaldab planeedile negatiivset mõju.
Kõige tähtsam on, et sündimuse vähenemine toob kaasa CO2 heitkoguste vähenemise jõukates riikides, märgib professor Harper:
Uuringud on näidanud, et jõukate riikide süsinikujalajälg on palju suurem kui vaesemate riikide oma, sest rikkad inimesed saavad endale lubada osta rohkem kaupu, reisida rohkem ja teha muid tegevusi, mis tekitavad heitkoguseid.
Maailmapanga andmetel olid 2020. aastal kõrge sissetulekuga riikide süsinikdioksiidi heitkogused inimese kohta 29 korda suuremad kui madala sissetulekuga riikide omad.
Rahvastiku vähenemine või rahvastiku asendamine?
Siinkohal ilmneb kummaline aspekt: Kui Maailma Majandusfoorumi juhtkond tahaks vähendada jõukate riikide heitkoguseid, siis ma saaksin aru, kuidas nad loodavad, et rahvastiku vähenemine toob kaasa majandustoodangu vähenemise. Lisaks moraalsetele mõjudele on lihtne matemaatika, et vähem inimesi tähendab vähem autosid teedel, vähem tarbitud toitu jne.
Siiski toimub midagi hoopis muud! Samal ajal, kui kohalikud elanikud ei paljune enam rahvaarvu säilitamiseks vajalikul määral, suureneb uus sisseränne ja see moodustab üha suurema osa sündide arvust!
Näiteks samal ajal kui sündide arv Suurbritannias väheneb, on väljastpoolt Suurbritanniat sisserännanud vanemate sündinud laste osakaal saavutanud rekordtaseme.
Peaaegu iga kolmas eelmisel aastal ilmale tulnud laps on sündinud väljaspool Ühendkuningriiki sündinud emade poolt. Väljaspool Ühendkuningriiki sündinud naiste sünnituste arv kasvas aastaga 3600 võrra, moodustades 30,3% kõigist sünnitustest. Eelmine tipp oli 29,3% aastal 2020.
Kui arvestada ka isa, siis rohkem kui igal kolmandal eelmisel aastal sündinud lapsel oli vähemalt üks välismaal sündinud vanem. Londonis oli see näitaja kaks kolmandikku.
See areng on vastuolus sooviga vähendada suure tarbimisega riikide elanikkonda. Tundub iseenesestmõistetav, kui kiidame sündimuse vähenemist ja samal ajal suurendame uute sisserändajate saabumist, kes soovivad samuti hästi elada, tarbida palju ja saada palju lapsi, siis nii see ei tööta.
Uued sisserändajad tahavad tarbida sama palju kui kohalikud elanikud. Miks julgustada sisserännet vaestest riikidest rikastesse riikidesse, kui eesmärk on vähendada süsiniku- ja muid heitkoguseid?
Kui euroopas kehtestatakse islami šariaat siis ütleksid eesti poliitikud kohe, et: “võtame see eesti ka vastu, euroopas on ju nii”
…ja selline elukorraldus panekski ilmselt eestis ka rahvaarvu uuesti kasvama.
Eestlastel tarvis vaid euroopa täieliku islamiseerumiseni vastu pidada.