Cindy Harper | Reclaim The Net
Maailma Majandusfoorumi 14. suvisel aastakonverentsil, mis toimus Hiinas Tianjinis, pidas kõne ka Maailma Majandusfoorumi (WEF) asutaja Klaus Schwab.
Hiinas kasutati Covidi pandeemia ajal tehnoloogiat selleks, et avalikust kontrollida ja rõhuda, ning Schwab kiitis oma kõnes Hiinat uute Covidi “kontrollimeetmete” vastuvõtmise eest, tunnustades samas riigi jõupingutusi “sotsiaalse dünaamika” edendamise pärast.
Avaistungi ajal pöördus Schwab publiku poole, rõhutades WEFi ja Hiina Kommunistliku Partei vahelist püsivat partnerlust, mis on kestnud üle nelja aastakümne. “Maailma Majandus foorum, mille üle 40 aasta kestnud sõbralik ja ulatuslik partnerlus Hiinaga jätkab võitlust killustatuse vastu ning püüdleb dialoogi, mõistmise ja koostöö poole. Me hindame kõrgelt meie Hiina sõprade pikaajalist toetust,” ütles Schwab oma tavapärasel toonil.
Klaus Schwab kiitis oma kõnes Hiina majandusarengut, sotsiaalseid reforme ja diplomaatilist edasiminekut. “Hiina on teinud märkimisväärseid saavutusi majanduses, sotsiaalses arengus, diplomaatias ja paljudes teistes valdkondades,” täpsustas ta, jättes mainimata, et see kõik on ellu viidud kodanikuvabaduste hinnaga.
Eelmisel aastal Tais toimunud APECi tippkohtumisel tunnustas Schwab Hiina moderniseerimist kui “eeskuju paljudele riikidele”, kuid märkis ka, et riigid peaksid tegema suveräänseid otsuseid süsteemide osas, mida nad kavatsevad omaks võtta.
Hiina sotsiaalne krediidisüsteem on olnud pidev teema järelevalvet ja kodanikuvabadusi puudutavates aruteludes. See süsteem on hiiglaslik aparaat, mis kasutab arenenud tehnoloogiat kodanike käitumise jälgimiseks ja reguleerimiseks, premeerides reeglite järgimist ja kehtestades piiranguid neile, keda peetakse korrarikkujateks. Selle süsteemi piirangute ulatus võib olla kõikehõlmav, mõjutades miljoneid kodanikke, piirates nende võimet reisida, kindlustust sõlmida, kodu üürida ja palju muud.
Lisaks sellele varjutab riigi edusamme see, kuidas Hiina kohtleb uiguure ja neid järjepidevalt “ümberkasvatuslaagritesse” topib.
Kas keegi oskaks öelda, et kes seda Maailma Majandusfoorumi õieti rahastavad? (Millised riigid?)
Mina igatahes ei tea seda.
Mees teenib lihtsalt sellega endale palgaraha – kiidab kõiki kes on suured ja rikkad.
Nii teevad ka eesti poliitikud – kiidavad kõiki kes on suured ja rikkad – ja sellega palgaraha välja teenitud…!