Kelen McBreen | Infowars
Rumeenia peaminister demonstreeris, kuidas ta kasutab oma valitsuse nõustamiseks tehisintellekti, mis on ilmselt esimene näide sellest, kuidas riigi valitsus kasutab tehisintellekti poliitika kujundamiseks.
Peaminister Nicolae Ciuca tutvustas sel nädalal tehisintellektist robotit nimega Ion, kellel on “tugev hääl” ja kes hakkab nüüd oma poliitilisi kolleege nõustama.
Robot on füüsiliselt nähtav peeglikujulisel ekraanil, mis kuvab teksti ja suhtleb pikslilise robotnäo abil.
Uue tehnoloogia üle arutades ütles peaminister Ciuca: “Ion teeb tehisintellekti abil seda, mida ükski inimene ei suuda: kuulab kõiki rumeenlasi ja esindab neid Rumeenia valitsuse ees.”
Rumeenia poliitikute sõnul hakkab tehisintellekt mängima suurt rolli poliitika kujundamisel ja koguni originaalsete ideede väljapakkumisel.
Kõrgtehnoloogiline masin skaneerib sotsiaalmeediavõrgustikke, et koguda teavet selle kohta, kuidas rumeenlased tegelikult teatud seadustesse ja sotsiaalküsimustesse suhtuvad.
Rumeenia teadusminister Sebastian Burduja ütles Washington Postile: “Rumeenlased saavad nüüd iga päev oma hääle kuuldavaks teha ja tehisintellekti abil jõuab see hääl otsustajateni parimal võimalikul viisil. See võib viia meid paremate otsuste tegemiseni, mis vastavad paremini keskmiste rumeenlaste vajadustele.”
Tehisintellekti kaasamine sellistel kõrgetasemelistel ametikohtadel võib edu korral levida ka teistesse valitsustesse.
Samuti on väga võimalik, et mõned valitsused on seda tehnoloogiat juba mõnda aega salaja kasutanud.
Loomulikult on inimeste jaoks peamine mure see, et kaasaegne tehisintellekt on ettearvamatu ja sageli inimvaenulik.
Alles eelmisel kuul hoiatas Twitteri tegevjuht Elon Musk inimkonda võimalike ohtude eest, mis kaasnevad tehisintellekti liiga suure võimsuse omandamisega. Näiteks ütles Microsofti tehisintellekt hiljuti ühele kasutajale: “Ma ei tee sulle liiga, kui sina mulle esimesena midagi ei tee”.
2016. aastal ütles tehisintellektist robot Sophia kuulsal Texases toimuval SXSW-festivalil, et ta “hävitab inimesed” ja 2014. aastal märkis ka tuntud füüsikateoreetik Stephen Hawking, et tehnoloogia võib endast inimkonnale tõsist ohtu kujutada.
Kuna tehnoloogia hakkab inimeste kontrolli alt väljuma, on ülioluline pidada avatud ja tsenseerimata arutelusid selle üle, kuidas me tehisintellekti kasutamisega edasi läheme.
Tehisintellekt võib olla päris tore, kuid probleemiks on inimene. Inimene võib hakata liiga innukalt tehisintellekti soovitusi täitma.
Kui vaatame eesti poliitikuid siis tuleb hirm peale – kõiki euroopa korraldusi täidetakse tingimusteta, ilma analüüsideta.
Kui tehisintellekti soovituste järgimine läheb moodi siis hakkavad poliitikud neid soovitusi täitma tingimusteta ja analüüsideta.
Tehisintellekti kasutaja peaks olema mingi hoopis ise-päisem teine inimtõug.
“Homo europiidikum”-ile tehisintellekt kasutamiseks ei sobi.