Steve Watson | Summit News
Värske aruande kohaselt on ka Londoni ülikoolilaboris loodud uus surmav Covidi tüvi.
Daily Mail teatab, et Londoni Imperial College’i teadlased on loonud hübriidi haiguse algsest Wuhani tüvest, mis sisaldab nii omikroni kui ka delta tüve osasid.
Ülikool ei ole veel oma töö tulemusi avaldanud ja on eitanud, et nende töö kujutab endast funktsiooni võimendamise (Gain-of-Function) protsessi ehk meetodit kuidas suure tõenäosusega loodi ka algne Wuhani tüvi.
Molekulaarbioloogia ekspert dr Richard Ebright hoiatas, et sellise uue mutant tüve loomine, mida Londonis hamstritele süstiti, on “hullumeelsus” ja ei ole ühtegi olukorda “kus oleks seda praktiline kasutada.”
Dr Ebright hoiatas veel, et viirust on kõvasti edasi arendatud ja “eriti on kasvanud risk uute pandeemia lainete puhkemiseks, kas juhusliku või tahtliku laboris loodud viiruse välja pääsemise tõttu”.
„See uudis peaks kõlama äratuskellana,” märkis bioloog, lisades, et „Kui maailm soovib vältida uusi pandeemialaineid, mille on põhjustanud laboris loodud patogeenid, siis on hädasti vaja piirata mõttetuid ja kõrge riskiga ning madala kasuteguriga uuringuid, mis selliseid viiruseid loovad ja rakendada selliste uuringute üle tõhusat järelevalvet.”
See uudis tuleb vaid mõned nädalad peale seda kui Bostoni ülikoolis loodi samuti uus Covidi tüvi, millesse suremus oli koguni 80%.
Iisraeli valitsuse bioloogiliste uuringute instituudi endine direktor professor Shmuel Shapira kirjeldas uuringut kui “tulega mängimist”.
Eelmisel nädalal avaldas ka USA senati tervise-, haridus-, töö- ja pensionikomitee uue vahearuande, milles jõuti samuti järeldusele, et Covid-19 päritolu tulenes pigem “teadustööga seotud intsidendist”, mitte “loomulikust zoonootilisest ülekandumisest”.