NATO ametlikest dokumentidest selgub, et sõjaline liit töötab välja uut nn kognitiivse sõja taktikat inimeste ajude kätte saamiseks, et muuta igaüks meist potentsiaalseks relvaks.
Vanglaplaneet toob teieni kaheksa osalise Ben Nortoni artikli, milles kirjeldatakse põhjalikult, et NATO ei tegele kognitiivsete relvade arendamisega mitte ainult kaitse, vaid ka ründe ja ühiskonna kahjustamise eesmärgil. Muu hulgas hoiatatakse organisatsiooni dokumentides, et ka vastane kasutab seda taktikat ja inimesed võivad enesele teadmata käituda vaenlase tahte järgi.
Eelmine osa: NATO plaanib teie ajusse sisse häkkida
Kaks korda aastas korraldab NATO välkesitluse stiilis üritust, mida kutsutakse innovatsioonivõistluseks. Need liikmesriigiti kordamööda toimuvad kampaaniad, üks kevadel ja teine sügisel, kutsuvad eraettevõtteid, organisatsioone ja teadlasi üles sõjalise liidu jaoks uusi taktikaid ja tehnoloogiaid välja töötama.
Shark-tank`i laadsed väljakutsed peegeldavad neoliberaalse ideoloogia domineerivat mõju NATOs, kuna osalejad mobiliseeritakse vaba turu, avaliku ja erasektori partnerluse ning lubadustega rahalistest auhindadest selleks, et edendada sõjalis-tööstusliku kompleksi tegevuskava.
NATO 2021. aasta innovatsioonikonkurss toimus Kanadas ja kanndis pealkirja „Nähtamatu oht: Kognitiivse sõjapidamise vastased vahendid.“
„Kognitiivne sõjapidamine püüab muuta mitte ainult seda, mida inimesed mõtlevad, vaid ka seda, kuidas nad tegutsevad,“ kirjutas Kanada valitsus oma ametlikus avalduses ürituse kohta. „Kognitiivse valdkonna vastu suunatud rünnakud hõlmavad küber-, desinformatsiooni/valeinformatsiooni, psühholoogilise ja sotsiaalse insenerivõimekuse integreerimist.“
Ottawa pressiteade jätkus: „Kognitiivne sõjapidamine positsioneerib meele kui lahinguruumi ja võitlusareeni. Selle eesmärk on külvata dissonantsi, õhutada vastuolulisi narratiive, polariseerida arvamusi ja radikaliseerida rühmi. Kognitiivne sõjapidamine võib motiveerida inimesi tegutsema viisil, mis võib häirida või killustada muidu sidusat ühiskonda.”
Järgmine osa: NATO Kanada sõjaväeametnikud arutasid kognitiivse sõjapidamise üle