Seagrippi surnud poissi oli äsja vaktsineeritud

Delfi
24. november 2009

Seagrippi surnud 13-aastast poissi oli vahetult enne haigestumist vaktsineeritud, kuid eksperdi sõnul ei pruukinud see raskendada haiguse kulgu.

Päev enne poisi haigestumist toimus Raasiku ambulatooriumis plaaniline revaktsineerimine mumpsi, leetrite ja punetiste vastu. Ka järgmisel päeval uude grippi haigestunud ja kaks päeva hiljem surnud poissi vaktsineeriti.

„Enne vaktsineerimist tehakse täielik arstlik läbivaatus ja läbivaatuse käigus tunnistati poiss terveks,“ rääkis Delfile vaktsineerimise teostanud perearst. Poisil ei olnud neljapäeval ei palavikku ega ka ühtegi terviseprobleemi.

Eesti laste riikliku vaktsineerimiskalendri järgi tehakse 13-aastastele lastele leetrite, mumpsi, punetiste vaktsiini teine süst. Esimese süsti saavad lapsed aastaselt.

„Konkreetse juhtumi suhtes ma ei oska öelda, aga reeglina ei ole haigestumine ja vaktsineerimine seotud,“ ütles Delfile tervishoiuinspektsiooni epidemioloogianõunik Kuulo Kutsar. Ta ütles, et tavapärased vaktsineerimised ei põhjusta grippi haigestumist ega raskenda haiguse kulgu.

Allikas

Loe lisaks

Sea-, linnu- ja inimgripist natukene teises valguses

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.