Loobume kroonist? Aga loobume üldse sularahast!

Danielsepp
Delfi
5. detsember 2010

Hiljaaegu öeldi välja paljude peas ammu keerelnud mõte sularahast loobumisest. Idee põhjuseks on eelkõige tehingute läbipaistvamaks muutmine.

Eesti on maailmas tuntud kui e-riik, kuid Eesti Tiigrihüpe on jäänud toppama minevikku. Seetõttu käis Tartu Ülikooli makroökonoomika professor Raul Eamets TEDx Tartu konverentsil välja idee sularahast loobumiseks.

Mida annab selline samm? Eelkõige aitab see ideaalselt jälgida inimestel enda ostutrende ning aitaks riigil hoida silma peal võimalikel pettustel.

Teistest küljest loovutaksime me sellega taaskord osa enda privaatsusest, sest nii nagu ka ID-kaardi puhul, aitaks see riigil varasemast pingsamalt hoida silma peal oma kodanikel.

Kindlasti on seotud selline väljaütlemine ka Euro tulekuga 2011. aastal. “Mündimajandus saab olema igavesti tüütu, ka vanade inimeste jaoks, kes peavad hakkama eristama eurosente,” ütles Eamets Novaatorile antud intervjuus.

Noor lugeja, avalda arvamust, kas kaardimajandus on meie tulevik? Mida ihaldad sina või eelistad siiski sularaha? Ehk on see hoopis mõni kolmas lahendus, mida soosid?

Allikas


Et midagi olulist ei jääks märkamata, liitu palun Vanglaplaneedi uudiskirjaga! [ALO-EASYMAIL-PAGE]
Kui soovid Vanglaplaneedi tegemistele hoogu juurde anda, on Sul võimalik teha seda toetuse näol:

Pangaülekandega

VP Meedia OÜ
EE727700771003167567

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.