Kokkuleppe järgi maksab Eesti ESMi kuni 148 miljonit eurot

BNS
E24
21. märts 2011

Eurotsooni rahandusministrid jõudsid esmaspäeval Brüsselis kokkuleppele Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) põhimõtetes, mis tähendab Eesti jaoks maksimaalselt kuni 148 miljoni euro suurust sissemakset.

Rahandusminister Jürgen Ligi ütles BNSile, et esialgse sissemakse võtme järgi oleks Eesti osalus ESMis olnud 12,6 protsenti SKPst, kuid esmaspäeval saavutatud kokkuleppe järgi on see umbes üheksa protsenti SKPst.

Ligi sõnul tegi Eesti ettepaneku, et nende riikide puhul, kelle SKP jääb eurotsooni keskmisest alla 75 protsendi, saavad ESMi sissemakse tegemisel erandi 12 aastaks alates eurotsooniga ühinemisest.

«See erand tuleb sellise valemiga, et 75 protsendi ulatuses arvestatakse SKPd ja 25 protsendi ulatuses keskpanga võtit, mis omakorda koosneb poole ulatuses SKPst ja poole ulatuses rahvaarvust,» lausus Ligi.

Esmaspäeval saavutatud kokkulepe tähendab seda, et Eesti maksimaalne osalus 80 miljardi euro suurusesse ESMi on kuni 148 miljonit eurot. ESMi tuleb teha sissemaksed alates 2013. aastast nelja aasta jooksul.

Allikas


Et midagi olulist ei jääks märkamata, liitu palun Vanglaplaneedi uudiskirjaga! [ALO-EASYMAIL-PAGE]
Kui soovid Vanglaplaneedi tegemistele hoogu juurde anda, on Sul võimalik teha seda toetuse näol:

Pangaülekandega

VP Meedia OÜ
EE727700771003167567

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.