LOGI SISSE

Sõjaseisukord? Haiglate võimekusest on kasutuses VAID 10%!

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma ütles 4. novembril saates „Esimene stuudio“, et ilmselt rakendatakse juba selle kuu lõpus tervishoiu valmisoleku kolmandat taset, mis tähendab, et kõik haiglad lõpetavad plaanilise ravi ja valitsus hakkab piiranguid veelgi karmimaks muutma. Samas ETV saates ütles peaminister Kaja Kallas juba oktoobri lõpus, et haiglates on hetkel sisuliselt sõjaseisukord.

Väga raske on sellist juttu tõepähe võtta, kui Aktuaalses Kaameras näidatakse murelike nägudega arstide jutu taustaks tühjade koridoride ja palatitega haiglaruume, erahaiglate võimekus Covidi patsientide mahutamiseks on kasutamata ning välja pole toodud isegi kaitseväe välihaiglat, mis eelmisel kevadel uhkes tühjuses Kuressaare haigla kõrval seisis.

Samuti andis Vabariigi Valitsus eelmisel kevadel teada, et intensiivravi kohti on Eestis vähemalt 500 ning aktiivravi voodikohti 4000-6000, millest “70 protsenti on tavaliselt hõivatud“.

Sellel sügisel on intensiivravil olevaid inimesi 60 ringis ning aktiivravi vajavaid natuke üle 600, mis tähendab, et haiglate võimekusest on kasutuses, võtke või jätke, vaid 10%!!!


Lisa kommentaar

OSTUKORV 0