LOGI SISSE

Simon Sinek: tehnoloogia- ja sotsiaalmeediasõltuvus hävitab elusid

Miks paljud eliidi hulka kuuluvad tehnoloogiatöösturid ei luba oma lastel enda leiutatud seadmetega mängida? Just seepärast, et mitmed uuringud on tõestanud, et need seadmed muudavad meie lapsed sõna otseses mõttes rumalaks.

Tasub meenutada George Carlini humoorikat, kuid igati paikapidavat mõttekäiku: „Maailma omanikud ei salli inimesi, kes on piisavalt targad, et koos köögi laua taga arutades jõuda järeldusele, kuidas süsteem neid pidevalt nöörib. Seda nad ei taha. Teate mida nad tahavad? Nad tahavad kuulekaid töölisi. Inimesi, kes suudavad töötada masinatega ja saavad hakkama paberimajandusega, kuid on piisavalt lollid selleks, et passiivselt nõustuda kõikide nõmedate töökohtade, madalate palkade, pikkade tööpäevade, vähenevate hüvede ja pensionitega, mis haihtuvad kohe kui nad õigesse vanusesse jõuavad.

Muidugi ei ole probleem vaid mudilastega. Tehnoloogia- ja sotsiaalmeediasõltuvusega on kimpus ka teismelised ning isegi täiskasvanud.

Kirjanik ja tuntud TED konverentsisarja külaline Simon Sinek räägib millenniumi põlvkonna tehnoloogiasõltuvusest ning sellest, mida kõike see endaga kaasa toob.

Lisa kommentaar

OSTUKORV 0