Reformierakonna reiting on viimasel ajal langustrendis ja kiiremas korras oleks tarvis midagi ette võtta, et seda muuta, sest kes meie riigitüüri siis hoidma hakkab, kui Kaja Kallas peaks oma kohalt kukkuma?

Kindlasti on Reformierakonna liikmetel olemas vastused, kuidas Eesti riik raskest seisust välja tuua, aga võimalik, et keegi ei ole nende käest osanud lihtsalt õigeid küsimusi küsida.

Nüüd on just õige aeg seda teha, sest Reformierakond on üle-eestilisel kindelolekutuuril “Julgeolek on kindel olek”, mille eesmärk on arutada inimestega erinevates Eesti paikades julgeoleku kindlustamise üle.

Sellega seoses kuulutab Vanglaplaneet välja kampaania “100 “vandenõuteoreetikut” jõuab rohkem küsida, kui üks reformierakondlane vastata 2024”, millega julgustame inimesi nendele kohtumistele kohale minema ja seal julgeoleku, kliima jt teemade kohta päriselt olulisi küsimusi küsima.

Reformierakonna kindelolekutuuri ajakava ja endale kõige lähema asukoha leiad Reformierakonna veebilehelt www.reform.ee/kindelolekutuur/

Parimatele küsijatele on välja pandud ka väikesed auhinnad ja selleks, et võistluses osaleda võta oma esitatud küsimus ja sellele saadud vastus videolindile, lae see üles Youtube’i, Facebooki või kuhugi mujale avaliku kohta ning saada video link aadressile: video@vanglaplaneet.ee. Kui soovid anonüümselt osaleda, siis saada video samale aadressile ning postitame selle Sinu eest.

Parimad küsimused ja videod selgitatakse välja rahvahääletuse teel, mis toimub peale seda, kui Reformierakond on oma tuuriga lõpule jõudnud. Täpsem info kampaania kohta ja kõik saadetud videod on nähtavad aadressil www.vanglaplaneet.ee/ebakindel

Järgmine Reformierakonna kindelolekutuuri kohtumine toimub 02.04 Rakveres. Räägitakse sõjalisest julgeolekust ning kohal on kaitseminister Hanno Pevkur, riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja riigikogu liige Katrin Kuusemäe

Asukoht: Rakvere Aqva Spa konverentsikeskus (Parkali 4)
Toimumisaeg: 02. aprill kell 17.30-19.00

Küsija suu pihta ei lööda!

Mida reformierakondlastelt küsida

Küsima ei pea vaid Reformierakonna poolt ette antud julgeoleku ja kliima teemadel, vaid ka teiste oluliste valdkondade kohta.

Näiteks võib küsida Eesti rahva iibekatastroofi, sundsüstimise, Ukraina suurpealetungi, homoabielu lahutuste, massiimmigratsiooni, lastekohitsemise, e-hääletamise, EU näljaõppuste, Bideni vaimse tervise, Lehtmäe uuringute, Kaja Kallase idaäri arengute jne jne kohta.

Kui Sul on hea küsimus, aga mingil põhjusel Reformierakonna tuuri kohtumistele tulla ei saa, siis ära lase head ideed raisku ja postita see siia alla kommentaaridesse ning ehk on kellelgi võimalik see ära küsida.

Kuidas küsimus ja vastus videosse võtta

Küsimuse ja sellele saadud vastuse filmimiseks piisab nutitelefoni kaamerast ja sellest, kui küsimuse esitamise ajal seda ise filmida. Aga seda võib teha ka mitmekesi, nii et üks küsib ja teine filmib. Selliselt saab kindlasti kvaliteetsema video ja koos on natuke julgem ka.

Eriti hoolega tasub läbi mõelda heli salvestamise osa, sest kui vastaja juttu pole kuulda, on kogu lõbu rikutud. Selle vältimiseks võiks küsija olla vastajale võimalikult lähedal või salvestab keegi saalis eespool istuja vastuse heli (ja võimalusel ka pildi) eraldi ning hiljem saab need videod lihtsa vaevaga omavahel kokku monteerida.

Lihtsaid vabavaralisi ja tasuta video monteerimise tööriistu on tänapäeval jalaga segada.

Kuna praegu tundub, et Reformierakond salvestab tuuri kohtumisi ka ise, siis üks võimalus on oma küsimus ja sellele saadud vastus nende materjalist välja lõigata. Samas ei saa sellele lootma jääda, sest kui esitate piisavalt terava küsimuse, ei pruugi see oravate tsensori kontrollist läbi pääseda ning nende poolt üles laetud versiooni jõuda.

Auhinnafond

Kolmele rahvale enim meeldinud küsijale on Vanglaplaneet omalt poolt välja pannud:

1. koht: 150 € + Vanglaplaneedi Vastupanuliikumise aastane pakett ja kruus
2. koht: 100 € + Vanglaplaneedi Vastupanuliikumise aastane pakett
3. koht: 50 € + Vanglaplaneedi Vastupanuliikumise poole aastane pakett

Lisaks kingib Sven Kivisildnik oma lemmik küsijatele enda uue raamatu “Pederastide hirmuvalitsuse all”.

Levita sõna

Esitatud küsimused

Siia alla postitame kõik meile saadetud videod. Hetkel ei ole veel ühtegi laekunud.

Test video #001

Test video #002

Kommentaarium

Kui Sul on mõni hea küsimus, mida endal esitada ei ole võimalik või soovid mõnda oma ideed teistega jagada, siis see siin on hea koht, kus seda teha.

Telli
Teata
guest
14 Comments
vanemad
uuemad Enim hinnatud
Inline Feedbacks
View all comments
Urmas
Urmas
16. märts 2024 10:10

Nagu teame on igal infosüsteemil nn. Administraator, kellel on alati maksimaalsed õigused. Tema on nagu jumal taevas, võib kõike teha. Lisada või eemaldada kasutajaid, muuta või kustutada andmeid jne.
Nagu teame, on e-valimiste süsteem ka üks suur infosüsteem oma kasutajate ja õigustega, aga ka Administraatoriga.
Küsimus: kas reformierakond teab ja avalikustaks kes on e-valimiste süsteemi Administraator? Võib-olla on tal teistsugune nimetus, näiteks Peakasutaja vm.

Urmas
Urmas
16. märts 2024 10:56

Kuidas plaanib reformierakond tagada Eesti Põhiseaduse preambuli täitmist (eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimine läbi aegade) olukorras kus eestis:
a. sündivus jätkuvalt väheneb
b. immigratsioon järjest suureneb
c. inflatsioon kasvab (sh. suurenevad energia ja toidu hinnad)
d. makse tõstetakse ja uusi mõeldakse juurde, seega
e. majandus langeb
f. eesti suveräänsus EL-s väheneb
g. ja seega EL bürokraatia suureneb
h. kehtestatakse mitmed keelud (bensiin, diisel, puudega kütmine, loomade pidamine, jne.)
i. suletakse koole, lasteaedu, apteeke, raamatukogusid, post- ja pangakontoreid
j. hoonete sundrenoveerimised
k. perkonna institutsiooni lõhkumine
l. lgptq+ pealesurumine
m. who pandeemiadiktatuurile allumine
n. jne. (võibki jääda täiendama)

Urmas
Urmas
16. märts 2024 11:07

Kas me peaksime täna kartma Venemaa rünnakut kui:
a. Victoria Nuland poleks 2014 a. läinud 5 miljardi dollariga Ukrainasse maidani tegema
b. kui seaduslik president Janukovitš poleks reeturlikult kukutatud ja viidud läbi riigipööre
c. kui Ukraina pool poleks alustanud sõda eraldunud vabariikidega 2015 aastal.
d. kui Ukraina oleks täitnud Minski lepinguid
e. kui 2021 a. detsembris Venemaa poolt esitatud lepingu projekt oleks võetud USA poolt arutusele ja sõlmitud vastastikune kokkulepe
f. kui 2022 mais Türgis saavutatud Vene-Ukraina kokkulepe poleks USA ja UK nõudel tühistatud
g. kui eesti valitsus ei plaaniks oma sõdureid Ukrainasse viia

Urmas
Urmas
16. märts 2024 11:42

Kas EL-s läbiviidav rohepööre pole järjekordne utoopia, umbes nagu seda oli kommunism.
Põhilise vahega, et kui kommunismi puhul räägiti peagi saabuvast helgest homsest mille nimel täna tuleb pingutada ja vähesega läbi saada, siis rohepöörde korral räägitakse vastupidi süngest ja koledast tulevikust meie lastele kui me täna rängalt kokku hoidma ei hakka ja oma elatustaset maksimaalselt alla ei vii.
Arusaamatuks jääb aga see, et kui ka sündivad lapsed on tohutu suur kliimajalajälg ja iive järjest vähenebki, siis milliste tulevaste laste nimel seda lollust tehakse?

Madis
Madis
18. märts 2024 22:31

Miks on otsustanud valitsust juhtiv reformierakond raskes majanduslikus olukorras vaadata mööda pankade hiigelkasumitest ning nende maksustamise asemel teinud Eesti rahva elu raskemaks, tõstes käibemaksu ja lisades automaksu?
Miks ei ole valitsus teinud tööd selle nimel, et vähendada hiiglaslikust euriborist tulenevat koormat – 600 eurine kuumakse koosneb 400 eurosest intressimaksest ja 200 eurosest laenumaksest?
Kas riigi julgeoleku üks kõige tähtsamaid alustalasid ei ole mitte tugev ja kindel rahvas?
Kas sellisest olukorrast on vale välja lugeda, et riiki juhtiv organ teeb tänapäeval rahvaga koostöö asemel hoopis pankadega koostööd?

Alar
Alar
19. märts 2024 08:10

Küsimus CO2 ja kliimasoojenemise kohta. Kasvuhoone effekt on see, et soojuskiirgus peegeldub mingilt ainelt või objektilt tagasi, nagu klaaskasvuhoones valguskiirgus läbistab klaasi ja maapinnal neeldudes muutub soojuskiirguseks ja see soojuskiirgus ei saa enam klaasist kasvuhoonest välja. Nüüd, kui teha aknad lahti, siis väljub soojus akende kaudu. Atmosfääris on CO2 umbes 0,034-0,038%. See sõltub mõõte asukohast ja aastaajast. Talvel rohkem ja suvel rohelises metsas vähem. Kui see 0,03% jaotada piltlikult atmosfääri ära, kuidas siis nii väike kogus suudab soojuskiirgust kinni hoida? Teine tähelepanek on see, et CO2 on õhust umbes 1,5 korda raskem ja ei tõuse atmosfääri üla kihtidesse soojuskiirgust tagasi… Loe lisaks »

Neeme Vaino
19. märts 2024 22:29
Reply to  Alar

See pole hea küsimus sest juba 50ppm blokib poole soojuskiirgusest. See on kõik füüsika ja ammu väga hästi teada. See soojus on vajalik sest muidu oleks meil igavene jääaeg. Kliimaahüsteeria viga on hoopis selles et CO2 lisamine enam efekti ei suurenda. Õhk on selles lainealas täiesti läbipaistmatu ja enam läbipaistmatumaks ei muutu. Pigem tuleb üldisemalt küsida et kus on see diskussiooni koht kus saab küsida ja vaidlustada kliimaministeeriumi loomise ja taastuvenergia kulutuste aluseks olevaid fakte. Näiteks 4 küsimust 1) Palun tõendeid selle kohta et inimkond suudab CO2 taset jäädavalt tõsta 2) Palun tõendeid selle kohta et CO2 juhib temperatuuri 3)… Loe lisaks »

Last edited 29 päevad tagasi by Neeme Vaino
Rivo
Rivo
19. märts 2024 20:49

Nohh meil on siin ka kümmekond küsimust, mis enamuses püüavad etteantud teemas püsida. Need on veel kohendamisel. AGA: Me ei ole kindlad. Küsimuste esitamise õigus on ilmselt ainul saali sokutatud Reformaritel. Kui tahad, midagi siiski vahele hõigata siis toimetatakse sind saalist välja. Ainuke võimalus oleks siis esinejad välja vilistada ja üritada maksku mis maksab oma küsimus kõval häälel vahele hõigata. Sellel järgneb jälle saalist välja toimetamine, sest sa segad ürituse läbiviimist. Iseenesest võiks ju ka selliseid situatsioone videosse salvestada, aga ma ei tea kuda see üldsusele mõjub. Kas rahvas arvab, et oled barbarist nuiaga vehkiv aborigeen või vabadusvõitleja? Ehk pole… Loe lisaks »

Neeme Vaino
19. märts 2024 22:42

Kiidan head foorumit! See on tõeline demokraatia kus rahvas saab ise teineteise küsimusi üles ja alla hääletada! Nii ei reosta lollid küsimused tõeliselt mõjuvate küsimuste võimalusi.

Neeme Vaino
19. märts 2024 23:00

Sissejuhatuseks tuleb seada: “Palun vastake lühidalt “jah” ja igat muud keerutamist tõlgendan eitava vastusena.” 1) Kas juba käivad rahukõnelused Venemaaga? Rahulepingu projekt, kellega seda koostatakse, kumbagi poole rahutingimuste loetelu, kas nendega saab tutvuda avalikul lehel? 2) Valitsus vastutab rahu säilimise eest. Kui rahu ebaõnnestub siis kas nad loobuvad oma varast kahju katteks, teevad harakiri või võtavad püssi õlale ja lähevad rindele? 3) Kas NATO liikmemaks 2.7% SKT-st ei ole üksnes rahuaja kulu vaid see katab ka konfliktiaegsed kaitsekulutused? 4) Kui see ei kata konflikti kulusid siis kas konflikti jaoks on raha olemas? 5) Kui seda raha ei jätku, siis kas… Loe lisaks »

Last edited 29 päevad tagasi by Neeme Vaino
Rivo
Rivo
19. märts 2024 23:30
Reply to  Neeme Vaino

Neeme, kas sa tõesti arvad et saad oma kümmekond küsimust, mis on küll loogiliselt järjestatud ükshaaval riburadapidi ära küsida? Sulle ei anta sellist võimalust! Võibolla aitaks kahest küsimusest?

Rivo
Rivo
20. märts 2024 21:57

Kas poleks mõldav ka vatjant, et trükkida lendleht (kujundus sinu-kollane, orava asemel tank või mis iganes) ja neid jagada. Kõigil, kes saali lähevad on see näpus. Seal pole küsimusi vaid väited. MAAILMASÕJA MÜÜGIMEHED EESTIS: Kes “Nemad” on: Eestis võimul olev koalitsioon: Reformi erakond, Eesti 200, Sotsiaaldemokraadid. Müügitegevused Isamaaliidu ja Keskerakonna puhul on segased. PS! Rahvaarutelusid ei toimu või ei kajastata ja inimesed on tasalülitatud ning müügimeeste ideoloogia ja demagoogia meelevallas. Seal on aktiivseid inimesi, kes sõda propageerivad ja selles ainsat väljapääsu näevad. Reklaami ja ajupesu ohvrid! Müügimeeste iseloomustus: “Nemad” ei tegutse eesti keele, kultuuri ja rahva säilimise huvides! “Nemad” ei… Loe lisaks »

Mihkel
24. märts 2024 22:22

Kas need kliima usulised ja rohepöörde hullud ka ise usuvad mis nad suust välja ajavad! See aasta oli lumerohkeim aasta Euroopas, väga pikkade aastate seas, külma rekordeid oli ka! Jälle see kliima soojenemine?

Peeter Tammisto
Peeter Tammisto
25. märts 2024 17:51

Tere! Juba homme on kohtumine Raplas peaministri endaga. Mina kahjuks ei saa sinna minna osalema aga jagan mõned küsimused, mida loodan, et keegi meie kaaslamemaalastest esitab Kaja Katastroofile: 1) Ütlesite BBC intervjuus, et Putin kardab sõda NATO-ga. Kust te seda nii kindlalt teate, mida Putin kardab ja mida ta ei karda? Kuidas te tõestate seda väidet? Kas teie käsutses on luureinfo, mis kinnitab, et Putin kardab sõda NATO-ga? 2) BBC ajakirjanik mainis, et Putin on vihjanud võimalusele tuumarelvade kasutusele võtta kui NATO läheb liiga kaugele Ukraina toetamisega. Ajakirjanik küsis, kas teie ei karda, et tal on tõsi taga. Teie vastasite,… Loe lisaks »