Sunday Natural Magneesiumtsitraat 120 kapslit

29.00

Sunday Naturali Magneesiumtsitraadi 690 mg kapsel sisaldab 14,5% elementaarset magneesiumi, mis võrdub 100 mg puhta magneesiumiga. Laboratoorselt testitud magneesium pärineb looduslikust allikast (saadud kääritamise teel) ja on igasuguste keemiliste jääkainete vaba.

Magneesiumtsitraat on hästi omastatav ja talutav ning ei sisalda kunstlikke lisaaineid ega GMO-d. Sobib veganitele.

Taimsest tselluloosist kapsel (HPMC) ei sisalda vastuolulisi lisandeid (karrageen, PEG) ning plastifikaatorite ja BPA vaba klaaspurk kaitseb toodet valguse ja oksüdatsiooni eest.

Tellides vähemalt kolm toodet on transport tasuta!

Laost otsas

Kirjeldus

Magneesiumtsitraati peetakse magneesiumühendiks, millel on kõrge biosaadavus ja väga hea hinna ja toimivuse suhe.  See imendub kehas kiiresti, vastupidiselt näiteks magneesiumkarbonaatidele, mis imenduvad pikema aja jooksul.

Magneesiumtsitraat stimuleerib kergelt soolestiku peristaltikat (kuid mitte nii tugevalt kui magneesiumoksiid), mis muudab selle kasutamise sobivaks. Ühendis sisalduv tsitraat aitab kaasa neerukivide ennetamisele. Sportlaste jaoks on eriti oluline, et magneesiumtsitraat soodustab muu hulgas normaalset energiavahetust, normaalset lihasfunktsiooni, elektrolüütide tasakaalu ja normaalset valgusünteesi.

Magneesiumtsitraati esineb kahes vormis, mis sisaldavad kas umbes 10% või umbes 14,5% elementaarset magneesiumi. Sunday Naturali kasutataval trimagneesiumditsitraadil on aktiivse koostisosa tegur 14,5%.

Euroopa Toiduohutusameti avaldused magneesiumi kohta:

Magneesiumi on tarvis

 • väsimuse vähendamiseks,
 • normaalseks energiavahetuseks,
 • närvisüsteemi normaalseks funktsioneerimiseks,
 • normaalse lihasfunktsiooni ja valgusünteesi jaoks,
 • normaalse psühholoogilise funktsiooni toimimiseks,
 • normaalsete luude ja hammaste säilimiseks,
 • elektrolüütilise tasakaalu säilitamiseks,
 • Magneesium mängib rolli rakkude jagunemisel.

Kõrgeim kvaliteet ja puhtus

Toode on toodetud kõrgeima puhtusastmega ja kvaliteedistandarditega ELis HACCP sertifitseeritud tehastes. See ei sisalda fruktoosi, laktoosi ja gluteeni, on GMO vaba ja toodetud ilma lisanditeta.

Magneesiumi üldine vajadus

Magneesium on oluline mineraal, mida tuleb iga päev piisavas koguses tarbida. Ametlik päevane vajadus magneesiumile selleks, et vältida puudust, on 300-400 mg. Ägeda magneesiumi puudulikkuse korral võivad ilmneda krambid, lihaste tõmblemine ja südame rütmihäired. Kerged või mõõdukad puudused võivad ilmneda mitmesugustes sümptomites, sealhulgas eelkõige unehäired, depressiivne meeleolu, nõrkus, menstruatsioonihäired, südameprobleemid, kaela ja õla pinged, peavalud ja migreen.

Magneesiumi puuduse põhjused:

 • Suurenenud stress
 • Suurenenud magneesiumi vajadus sportimise ajal
 • Halb toitumine
 • Leostunud muld (monokultuuride ja pestitsiidide tõttu)
 • Kehv imendumine
 • Magneesiumipuudus alkoholi tarbimise tõttu
 • Magneesiumipuudus ravimite tarvitamise tõttu
 • Magneesiumi suurenemine raseduse ajal

Kasutamine

Annustamine
3 kapslit päevas koos 200 ml veega.

Märkus: Võimaluse korral jagage kapslid päeva peale ära, sest soolestiku limaskesta kaudu saab korraga imenduda ainult piiratud kogus magneesiumi. Ideaalsed kellaajad on hommikul pärast tõusu, enne lõunat või treeningut ning õhtul enne magamaminekut kas tühja kõhuga või pool tundi enne sööki.

Tähelepanu
Mitte ületada soovitatud kogust. Toidulisandid ei asenda tasakaalustatud ja mitmekesist toitumist. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Vastunäidustused
Korraga võttes võivad magneesiumi suured annused põhjustada puhitus ja kõhulahtisust. Kilpnäärme hormoonide või rauapreparaatide kasutamisel ei tohi magneesiumi manustada samal kellaajal, kuna see vähendab magneesiumi efektiivsust ja imendumist. Inimesed, kellel on kilpnäärme-, ainevahetus-, südame rütmihäired või neerupuudulikkus, peaks magneesiumi võtma ainult pärast arsti või apteekriga konsulteerimist.

Säilitamine
Hoidke toodet jahedas ja kuivas kohas, kaitstuna otsese päikesevalguse ja kuumuse eest.

Koostis

Magneesium (trimagneesiumditsitraadina), HPMC kapsel.

Koostisained päevase annuse kohta (3 kapslit) NRV *
magneesium 300 mg 80,0%

* Vastavalt ELi määrusele 1169/2011, lisa 13.

Üks kapsel sisaldab:  100 mg elementaalmagneesiumi
Kokku (1 purk): 12 000 mg magneesiumi

Sunday Natural

Sunday Natural kasutab tuntud tootjate tooraineid, kelle tooted vastavad kõrgeimatele kvaliteedistandarditele ja pakuvad üksikasjalikke tõendeid materjalide absoluutse puhtuse kohta. Samuti kontrollime regulaarselt oma toodete koostist ja puhtust sõltumatutes laborites.

Sunday Naturali jaoks tähendab looduslikkus seda, et nad ei kasuta kunstlikke ja sünteetilisi lisaaineid ega abiaineid ning kõik nende tooted on GMO vabad.

Sunday Natural kasutab puhast ja ökoloogilist pakendit. Nende tooted on pakendatud kõrge kvaliteediga klaaspudelitesse, mis pakuvad tootele korraliku kaitset ja tagavad, et need ei sisalda plastifikaatoreid, BPA-d või muid kemikaale.

Suurem osa Sunday Naturali toodetest on valmistatud Berliinis. Sellega on tagatud kontroll kogu tootmisprotsessi üle, alates materjalide ostmisest kuni villimiseni ja tarnimiseni välja. Spetsiaalsete protsesside puhul tehakse koostööd valitud HACCP sertifitseeritud tootjatega ELis.

Tooraine ostmisest kuni tootmise ja pakendini, püüab Sunday Natural toota maksimaalset looduslike, puhtaid ja kõrgema kvaliteediga tooteid.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Sunday Natural Magneesiumtsitraat 120 kapslit”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.